S ohledem na současnou epidemiologickou situaci a v důsledku vysokého výskytu koronavirové infekce (COVID-19) informujeme veřejnost o zákazech a doporučeních, které platí v Oblastní nemocnici Kladno.

Od 18.3.2020 nařídilo Ministerstvo zdravotnictví ČR všem poskytovatelům zdravotních služeb lůžkové péče ZÁKAZ NÁVŠTĚV. Výjimku mají návštěvy u:

• nezletilých pacientů;
  • pacientů s omezenou svéprávností;
  • pacientů v terminálním stádiu nevyléčitelného onemocnění.

Dle nařízení Ministerstva zdravotnictví ČR platí od 18.3.2020 zákaz přítomnosti otce u porodu.

Dále platí na Hematologicko-transfuzním oddělení ZÁKAZ DAROVÁNÍ KRVE po dobu 28 dní, od:

• návratu z jakékoliv zahraniční dovolené
  • dále po prodělání jakéhokoliv respiračního onemocnění včetně chřipky
  • zákaz darování krve se týká také osob, které přišly do styku s někým, kdo měl v posledních 28 dnech jakékoliv respirační onemocnění

V případě nejasností můžete před Vaším plánovaným odběrem krve kontaktovat pracovníky HTO buď telefonicky na číslech: 312 606 343, 312 606 128 nebo e-mailem na adrese: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Oblastní nemocnice Kladno také žádá všechny příchozí pacienty, kteří potřebují vyšetření v nemocnici a zároveň mají podezření na nákazu koronavirems, aby NEVSTUPOVALI DO PROSTORU NEMOCNICE! Pro tyto případy jsme zřídili KONTAKTNÍ LINKU (tel.č. je uvedeno na informační tabuli před každým hlavním vchodem do nemocnice), na které zdravotníci příchozím pacientům sdělí další postup a umístí je do PŘIPRAVENÉ IZOLOVANÉ ČEKÁRNY, kde budou ošetřeni.

Tímto opatřením se snažíme předejít možnému přenosu nebo rozšíření infekce či nákazy.

VRÁTILI JSTE SE Z OBLASTÍ ZASAŽENÝCH KORONAVIREM?

• Zůstaňte po příjezdu doma a telefonicky kontaktujte svého lékaře nebo hygienickou stanici ve svém kraji a poraďte se.
  • Sledujte svůj zdravotní stav se zaměřením na příznaky počínajícího respiračního onemocnění jako je horečka nad 38°C.
  • Pokud máte podezření na nákazu koronavirem, nechoďte do ordinace lékaře, ale kontaktujte ho telefonicky!

Ministerstvo zdravotnictví ČR nařizuje všem osobám, kteří se vrátili z oblastí zasažených koronavirem zpět do ČR (tj. Itálie, Španělsko, Rakousko, Německo, Švýcarsko, Švédsko, Nizozemsko, Belgie, Británie, Norsko, Dánsko, Francie, Čína, Jižní Korea a Írán), kontaktovat svého praktického lékaře, který rozhodne o karanténě.

MÁTE PŘÍZNAKY RESPIRAČNÍHO ONEMOCNĚNÍ A NEPOBÝVAL/A JSTE V MÍSTECH, KTERÁ JSOU VYHLÁŠENÁ JAKO RIZIKOVÉ OBLASTI PRO ŠÍŘENÍ INFEKCE COVID-19?

Pokud máte příznaky respiračního onemocnění jako jsou kašel, zvýšená tělesná teplota/horečka, obtížné dýchání, únava, zůstaňte doma a kontaktujte telefonicky svého praktického lékaře.

JAK SE MŮŽETE PŘED NÁKAZOU CHRÁNIT?

• Často si myjte ruce mýdlem a vodou.
  • Vyhýbejte se kontaktu s osobami, které jeví příznaky onemocnění dýchacích cest.
  • Používejte dezinfekční prostředky s plně virucidním účinkem.
  • Nezdržujte se v místech s vyšším počtem lidí.
  • Při kašlání a kýchání si zakrývejte ústa paží nebo rukávem, nikoliv rukou!
  • Používejte nejlépe jednorázové kapesníky.
  • Používejte ústenku tak, abyste omezili možnost přenosu nákazy na okolí.

S KÝM SE MŮŽETE PORADIT?

• 771 137 070    Krajská hygienická stanice Středočeského kraje (v provozu denně 7:00 – 19:00 hodin)
  • 724 810 106    Státní zdravotní ústav
  • 725 191 367    Státní zdravotní ústav
  • linka 1212        Informační linka v souvislosti s koronavirem

Při zdravotních potížích volejte linku 112. Informace o koronavirové nákaze COVID-19 poskytují nyní také infolinky všech zdravotních pojišťoven. Souhrnný seznam kontaktů naleznete zde.

KDE NAJDETE DALŠÍ INFORMACE?

Další aktuální informace naleznete také na webových stránkách:

Ministerstva zdravotnictví ČR www.mzcr.cz nebo https://koronavirus.mzcr.cz/
Státního zdravotního ústavu www.szu.cz
Krajské hygienické stanice SČK www.khsstc.cz

CO BYSTE MĚLI VĚDĚT O KORONAVIRU?

Animované video Ministerstva zdravotnictví ČR shrnuje základní pravidla, jak se chránit před nákazou koronavirem a také kontakty, kam se může člověk obrátit pro radu nebo pomoc.

co byste měli vědět o koronaviru

INFORMAČNÍ MATERIÁLY KE STAŽENÍ