Kladenská nemocnice nově nabízí od 5. května provádění testů na onemocnění COVID-19 také samoplátcům, tedy lidem, které k vyšetření neindikuje ze zdravotních důvodů lékař, epidemiolog nebo Krajská hygienická stanice.

Odběrové místo je v Oblastní nemocnici Kladno zřízeno na parkovišti před Niederleho pavilonem (budova E). Testování provádí zdravotníci metodou PCR (stěrem ze sliznic dýchacích cest) a následným laboratorním vyšetřením stěru, který ve vzorku zjišťuje přítomnost původce nákazy. Další nabízenou metodou je rychlotest, který na základě odebraného vzorku kapilární krve z konečku prstu zjišťuje přítomnost protilátek v těle.

K vyšetření je nutné se objednat minimálně den předem přes rezervační systém. Denní kapacita je však omezena. Cena za test provedený metodou PCR je 1756 Kč. Provedení rychlotestu a vystavení potvrzení o jeho výsledku je zpoplatněno částkou 300 Kč, a to i v případě vystavení kopie při ztrátě originálu. Úhrada testů je z hygienických důvodů možná pouze platební kartou přímo v odběrovém místě.

Další informace a odkaz na objednání k testování naleznete zde.

dsc 0005   odběrové místo mapa 082020