OBLASTNÍ NEMOCNICE KLADNO

Kladenská nemocnice má certifikát bezpečnosti

20.11.2014

Jednou ze zdravotních sester, která v kladenské nemocnici podává pacientům roztok chloridu draselného, neboli kalia, je Aneta Tomášková z ORL. Nízkokoncentrovaný roztok vítá: „Je perfektní pro bezpečnost pacientů a zároveň kryje i riziko nás, sester."

Středočeský kraj je zakladatelem 5 nemocnic:

Mapa kraje Benešov Kladno Kolín Mladá Boleslav Příbram Kutná Hora

Aktuality, tiskové zprávy

Kladenská nemocnice má nejmodernější porodnici v ČR.

02.07.2012 > Platnost: 02.07.2012 - 28.12.2012

V žádné jiné porodnici v Česku prý rodičky nezažijí větší komfort než v té kladenské. Přesvědčili se o tom také redaktoři Kladenských listů, kteří jako první prošli zrekonstruovanou částí monobloku C. Primář Petr Ullrych uvedl v pondělí do provozu luxusní gynekologické oddělení.

Po roce rekonstrukcí „céčka“ se rodičky dočkaly. „Dosavadní porodní boxy, které jsme loni otevírali na „béčku“ byly taky moderní a hezké, ale tu část čeká rekonstrukce nyní, takže jsme teď vlastně konečně zpátky ve svém,“ uvedl primář oddělení Petr Ullrych.

Provoz oddělení zahájil lékařský personál úspěšným císařským řezem. „Veškeré vybavení porodních boxů je úplně nové. Takže rodička ani nepoznala, že se stále stěhujeme,“ upozornil uznávaný gynekolog.

Přesun materiálu z „béčka“ by měl do pátku skončit a od příštího týdne najede oddělení vonící novotou na běžný režim. Nemocnice nyní disponuje třemi, co do vybavení, standardními porodními boxy a jedním českým unikátem – luxusním bytem, garsonkou, pro rodičku. Byt, do kterého se vchází přes předsíň, spojují s porodním boxem (velkometrážní místností s veškerým porodnickým vybavením) nejen klasické dveře, ale také průchozí koupelna s toaletou. V bytě může na porod čekat doprovod rodičky. A nemusí to být pouze jedna osoba.

„Nevím, kde jinde v republice takový luxus svým rodičkám nabízejí, ale v Čechách o ničem nevím, snad prý něco podobného je na Moravě. Vyšli jsme vstříc rodičkám, které vyžaduji nadstandard před i po porodu, nebo těm ženám, které chtějí mít v době porodu poblíž více svých osob, či vyžadují rodit v domácím prostředí. Ty mohou v bytě, kde je lednice i televizor, přespat. Rodička si může vybrat, jestli přespí v bytě, nebo v porodní místnosti, která se od bytu téměř neliší. K rodičce v době porodu mohou pak do boxu přijít jedna či dvě osoby, jak je zvykem,“ doplnil Ullrych.

Odkaz na originální článek - Kladenské listy dne 22.6.2012

... zpět na předchozí stránku

Mapa areálu

Plán nemocnice a oddělení pro vaší snažší orientaci. Abyste se v nemocnici neztratili.

zobrazit plán