Vážená paní, vážený pane,

pro vyšetření porfyrinů budete dle následujícího návodu sbírat moč po dobu 24 hodin.

Sběr moče probíhá 24 hodin, moč budete uchovávat v lahvi k tomu určené (hnědá nádoba se žlutým víčkem, objem 3 l), kterou vám na vyžádání vydá centrální příjem Klinické laboratoře (tel: 312 606 246, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.) nebo příslušné odběrové pracoviště při Klinické laboratoři ON Kladno, a.s.

 porfyrie 1

Postupujte přesně podle následujících pokynů:

  1. Ráno v 06:00 hodin se vymočíte naposledy do záchodu (NIKOLI DO LAHVE !) a teprve od této doby budete veškerou další moč sbírat do lahve. Po 24 hodinách, tj. další den ráno opět v 06:00, se do láhve vymočíte naposledy.
  2. Doporučení: 3 dny před sběrem moče pacient vynechá v potravě příjem masa a masných výrobků, konzumaci vitaminu B komplexu zejména pangaminu, který ovlivňuje vyšetření!
  3. Láhve s močí uchovávejte během sběru na chladném místě (při teplotě +4 až +8 °C).
  4. Žádanku a lahev s močí odevzdáte v den ukončení sběru moče v některém z odběrových pracovišť Klinické laboratoře ON Kladno nebo přímo na centrálním příjmu Klinické laboratoře Oblastní nemocnice Kladno.
  5. Případné dotazy: MUDr. Jiřina Lukášková (tel: 312 606 176, email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.)

Přesné dodržení pokynů je podmínkou správného vyšetření