OČKOVÁNÍ NEZLETILÝCH (12-15 LET) PROTI COVID-19

Od 1. července 2021 byla spuštěná registrace k očkování pro věkovou kategorii 12 až 15 let. Očkování nezletilých se provádí v prostorech kalmetizace v přízemí budovy C1 (vchod z průchodu). U očkování je nezbytná přítomnost zákonného zástupce nezletilého. Očkujeme vakcínou COMIRNATY (BioNTech / Pfizer). Před očkováním je nutné vyplnit dotazník zdravotního stavu!

pdfMZČR_informace k očkování nezletilých ve věku 12-15 let
pdfMZČR_informační leták k očkování nezletilých ve věku 12-15 let
jpegMZČR_očkovací místa pro věkovou skupinu 12-15 let

očkovací místo označení    očkování nezletilých mapa

JAK SE REGISTROVAT A REZERVOVAT TERMÍN NA OČKOVÁNÍ

Registrace a rezervace termínů očkování probíhá prostřednictvím Centrálního rezervačního systému:

šipka   šipka fin   šipka

Registrace a rezervace termínu je možná také přes bezplatnou telefonní linku 1221. Bez předešlého objednání nelze očkování provést.

KDE NÁS NAJDETE, KONTAKT

Očkovací centrum Oblastní nemocnice Kladno
očkování věkové kategorie 12 – 15 let
prostory kalmetizace, přízemí budovy C1 (vchod z průchodu)
telefon: 312 606 680
mobil: 722 976 662

pdfOrientační plán Oblastní nemocnice Kladno_2021

PROVOZNÍ DOBA

úterý, středapátek         8:00 – 13:00 hodin

CO PŘINÉST K SAMOTNÉMU OČKOVÁNÍ

Po obdržení termínu očkování si k samotnému očkování přineste s sebou:

• průkaz pojištěnce
  • pro urychlení celého procesu si vytiskněte, vyplňte a přineste podepsaný dotazník zdravotního stavu

pdfDOTAZNÍK PŘED OČKOVÁNÍM PROTI COVID-19
pdfMZČR_DOTAZNÍK PŘED OČKOVÁNÍM PROTI COVID-19

CERTIFIKÁT COVID-19

Certifikát je k dispozici ihned po očkování na Očkovacím portálu občana: https://ocko.uzis.cz/

Zde ho za pomoci data narození nezletilého a v registraci zadaného emailu a telefonního čísla můžete následně vyzvednout, uložit či vytisknout. Na tomto portálu je možné stáhnout také certifikát o prodělaném onemocnění nebo certifikát o výsledku negativního testu (antigenního i PCR testu). Všechna potvrzení jsou mezinárodní a uznávaná státy EU a obsahují kontrolní unikátní QR kód.

Pokud se vám nedaří Váš certifikát získat, můžete se obrátit telefonicky na linku 1221 nebo e-mailem na: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.Více informací naleznete zde.

DALŠÍ INFORMACE A DOPORUČENÍ

• Před očkováním je vhodné se rozumně najíst a napít, tekutiny si případně vezměte s sebou.
  • Očkování probíhá celkem dvěma dávkami v odstupu 35 dní.
  • V den očkování i následující den je vhodné dodržovat klidový režim.
  • Po první dávce ještě není ochrana dostatečná. Dodržujte proto všechna opatření k zabránění nákazy (roušky, rozestupy, pravidelné mytí a dezinfekce rukou).

CO DĚLAT, POKUD SE PO OČKOVÁNÍ OBJEVÍ VEDLEJŠÍ ÚČINKY

Objevit se může bolest či zarudnutí v místě vpichu, únava, bolest hlavy, kloubů nebo svalů. Běžná je také mírně zvýšená teplota či zimnice. Pokud se objeví další vedlejší účinky, kontaktujte telefonicky svého praktického lékaře. V případě vážnějších obtíží či při život ohrožujících stavech volejte Zdravotnickou záchrannou službu.

INFORMAČNÍ LETÁKY

pdfComirnaty (Pfizer/BioNTech) - informace o vakcíně