Srdce je jedním z nejdůležitějších orgánů v našem těle. Slouží jako pumpa pro řádný oběh krve a jeho bezchybná funkce je pro život naprosto zásadní.

V rámci Světového dne srdce, do kterého se ve středu 26.9.2018 od 9:00 13:00 hodin zapojí i kladenská nemocnice, jsme pro návštěvníky v atriu budovy Centra akutní medicíny připravili:

• Měření hladiny cukru v krvi
  • Měření krevního tlaku a tělesného tuku
  • Možnost nácviku resuscitace
  • Sonografické vyšetření srdce (ambulance CAM, vyšetřovna č. 9)
  • Informace vztahujících se k problematice nemocí srdce a k prevenci těchto chorob

Světový den srdce je od roku 2000 každoročně pořádán Světovou federací srdce (WHF) pod patronací Světové zdravotnické organizace (WHO) a účastní se jej každým rokem více než 100 zemí celého světa. Cíl kampaně zůstává od začátku stále stejný, a to zvýšit povědomí o kardiovaskulárních chorobách. I když je v současné době již možné tyto choroby většinou úspěšně léčit a mnoha preventivními opatřeními jim také předejít, každoročně na ně na celém světě i dnes zemřou miliony lidí.

Nejčastějšími onemocněními srdce jsou infarkt myokardu, ischemická choroba srdeční, cévní mozkové příhody, problémy s vysokým krevním tlakem a ostatní nemoci oběhového systému.

Srdce je také citlivé na životní styl každého člověka a 80% lidí umírá na srdeční choroby naprosto zbytečně. Přitom stačí zvýšit svou fyzickou aktivitu a omezit rizikové faktory jsou alkohol, tabák, a nezdravý životní styl.

Dvanáct pravidel pro delší a zdravější život:

1. Nekuřte.
  2. Dopřejte si kompletní a vyváženou stravu.
  3. Kontrolujte i váhu.
  4. Omezte alkohol.
  5. Dopřejte si dostatek spánku.
  6. Sportujte.
  7. Nerozčilujte se, zvládejte stresové situace.
  8. Hlídejte si kontraindikace s léky na erekci.
  9. Hlídejte si krevní tlak.
  10. Hlídejte hodnotu tuků v krvi.
  11. Hlídejte si hodnotu cukru.
  12. Užívejte pravidelně předepsané léky.

Světový den srdce je velmi dobrou příležitostí, jak změnit svůj život a začít se správně starat o své srdce.
Připojte se k němu s námi!

svetovy den srdce 2018

Rádi bychom Vás informovali, že na akci mohou být pořizovány fotografické, popř. audio/video záznamy, které budeme dále využívat pro účely propagace a prezentace nemocnice na sociálních sítích a webových stránkách, které Oblastní nemocnice Kladno zřizuje. Fotografie či audio/video materiály mohou být poskytnuty i třetím osobám, a to pro účely reklamní (komerční) i redakční (tzn. uveřejňování v periodickém tisku).