Koronární jednotka

Koronární jednotka je moderně vybavené pracoviště poskytující péči pacientům s akutními kardiologickými onemocněními, jako je infarkt myokardu, poruchy srdečního rytmu, akutní i chronické srdeční selhání, plicní embolie a další. Součástí vybavení koronární jednotky jsou také špičkové přístroje zajišťující umělou plicní ventilaci, podporu krevního oběhu a péči o kriticky nemocné. Odborně velmi zdatný tým se současně podílí na diagnostice a léčbě ostatních onemocnění z oblasti vnitřního lékařství, která vyžadují pobyt na JIP a podporu životních funkcí.

Je umístěna ve 2. patře budovy CAM (Centrum akutní medicíny), k dispozici má 7 lůžek.

Vedoucí lékař: MUDr. Marek Janka (intenzivní péče o kardiologicky nemocné pacienty)
Telefon: 312 606 290
Telefon sestry: 312 606 375 , 312 606 356
Telefon staniční sestry: 312 606 781

Informace pro návštěvy pacientů na odděleních intenzívní péče (JIP, ARO, porodnice apod.): Od 25. 2. 2013 je vstup návštěvám povolen pouze s použitím vlastních ochranných hygienických pomůcek. Balíček ochranných pomůcek lze zakoupit v automatu v hlavním vestibulu objektu Centrum akutní medicíny. Vstup návštěvám bez předepsaného hygienického zabezpečení NEBUDE POVOLEN.

Kardiostimulační centrum

Je umístěno v 1. patře budovy CAM (Centrum akutní medicíny). Má nadregionální charakter. Pracoviště bylo vybudované s přispěním a na žádost Všeobecné fakultní nemocnice jako satelit pro region Kladensko, Slánsko, Rakovnicko a Kralupsko. Naše pracoviště v posledních letech implantuje kolem 230-250 pacientů ročně a stará se o všechny pacienty s implantovanými kardiostimulátory, sleduje stav přístrojů, zajištuje včasnost výměny, připravuje pacienty s přístrojem k operacím a zákrokům, při kterých je potřeba zajistit bezchybný chod kardiostimulátoru. Kromě kardiostimulátorů naše pracoviště již 17 let implantuje venozní porty pro onkologické pacienty a stará se o jejich funkčnost i po ukončení nezbytné terapie. Ve spolupráci s výrobci provádí školení pro sestry na celostátní úrovni.

Vedoucí lékař: MUDr. Štěpán Novotný
Telefon: 312 606 352
Telefon poradny pro kontrolu kardiostimulátorů: 312 606 504 

Endoskopické centrum

Je umístěno v 1.patře budovy CAM (Centrum akutní medicíny), náplní práce jsou horní a dolní endoskopická vyšetření trávicího traktu, vyšetření žlučových cest a další péče o gastroenterologicky nemocné pacienty jak ambulantní, tak i hospitalizované.

Vedoucí lékařka: MUDr. Helena Hlavová
Telefon: 312 606 289

Metabolická jednotka

Je umístěna na 2. patře budovy CAM (Centrum akutní medicíny), náplní práce je intenzivní péče o nemocné se závažnými poruchami metabolismu a vnitřního prostředí, se septickými komplikacemi a potřebou dlouhodobé nutriční podpory, o nemocné s komplikacemi nespecifických střevních zánětů. Jednotka má nadregionální charakter.

Vedoucí lékař: MUDr. Zdeněk Pöschl
Telefon: 312 606 586
Telefon sestry: 312 606 596
Telefon staniční sestry: 312 606 781
E-mailTato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Informace pro návštěvy pacientů na odděleních intenzívní péče (JIP, ARO, porodnice apod.): Od 25. 2. 2013 je vstup návštěvám povolen pouze s použitím vlastních ochranných hygienických pomůcek. Balíček ochranných pomůcek lze zakoupit v automatu v hlavním vestibulu objektu Centrum akutní medicíny. Vstup návštěvám bez předepsaného hygienického zabezpečení NEBUDE POVOLEN.

Oddělení neinvazní kardiologické diagnostiky

Je umístěno v 2. patře bloku C1, náplní práce je neinvazní kardiologická diagnostika (ergometrie, echokardiografie, jícnová echokardiografie, Holterovo monitorování krevního tlaku a EKG Holter), oddělení vyšetřuje jak hospitalizované, tak i ambulantní pacienty.

Vedoucí lékař: MUDr. Tomáš Heřman
Telefon: 312 606 266

Příjmové oddělení

Je umístěno v přízemí budovy CAM (Centrum akutní medicíny), je součástí centrálního a urgentního příjmu nemocnice, náplní práce je posouzení a návrh terapie nemocných, jak přijatých tak nepřijatých.

Vedoucí lékařka interní části centrálního příjmu: MUDr. Renata Stěpanovová
Telefon: 312 606 206, 312 606 210,
Vedoucí lékařka urgentního příjmu: MUDr. Štěpánka Burešová
Telefon: 312 606 739