Od roku 2011 nás najdete v pavilonu M. Naše oddělení disponuje třemi moderními stanicemi standardní lůžkové péče pro dospělé pacienty o kapacitě 65 lůžek, jedním oddělením dětské chirurgie s 15 lůžky, špičkově vybavenou multioborovou jednotkou intenzivní péče v budově CAM, dvěma obecnými ambulancemi a několika specializovanými poradnami. Trvale jsou k dispozici dva operační sály vybavené nejmodernější technikou pro miniinvazivní i otevřenou operativu a špičkovými anesteziologickými přístroji, včetně monitorace anesteziologických plynů. Na centrální operační sály navazuje dospávací pokoj s péčí anesteziologa. Pacienti po závažných operacích jsou ze sálu ihned převezeni na jednotku multioborové intenzivní péče, která disponuje dvanácti lůžky vybavenými špičkovou ventilační monitorovací technikou a dostatečným počtem vysoce kvalifikovaného zdravotnického personálu. Pokoje jsou jedno a dvoulůžkové. Na všech odděleních standardní péče pro dospělé i dětské pacienty je možnost nadstandardního ubytování v šesti jednolůžkových pokojích.

Lékařský tým tvoří 17 erudovaných lékařů, většina má dvě atestace v oboru všeobecné chirurgie, někteří i další specializační atestace - dětská chirurgie, intenzivní medicína, hrudní chirurgie, koloproktologie a cévní chirurgie.

Obecná ambulance ošetřuje pacienty ve čtyřiadvacetihodinovém nepřetržitém provozu, včetně sobot, nedělí a svátků. Odborné poradny ošetřují objednané pacienty v době určené pro jednotlivé odborné poradny. Počet hospitalizovaných pacientů se pohybuje kolem čtyř tisíc ročně, počet operaci převyšuje dva tisíce dvě stě. Spektrum operačních výkonů je velmi široké zahrnuje také onkochirurgii a miniinvazivní chirurgii, cévní a dětskou chirurgii.

Dětská chirurgie je určena pro děti všech věkových kategorií od šesti týdnů do 18 let. Objednací doby na standardní chirurgické výkony u dětí i dospělých včetně možnosti laparoskopických výkonů se pohybují kolem čtyř týdnů a erudovanost chirurgů je samozřejmostí.

U onkologických pacientů se snažíme operovat do 14 dnů po stanovení diagnózy. V dospělé chirurgii provádíme všechny výkony na zažívacím ústrojí, od operací jícnu, žaludku, žlučníku, žlučových cest a slinivky břišní po operaci tenkého i tlustého střeva, v indikovaných případech i laparoskopickým přístupem, včetně operací konečníku. Provádíme komplexní chirurgii plic a mezihrudí, rovněž operace štítné žlázy. V současné době máme výborné výsledky v oblasti cévní chirurgie - rekonstrukce periferního tepenného systému, včetně operací břišní aorty a karotických arterií, samozřejmě provádíme operace křečových žil – tradičním způsobem i laserem. Od roku 2004 jsme jedním z mála center pro řešení kýl v rámci České republiky, kdy poskytujeme komplexní péči pacientům se všemi typy kýl, včetně komplikovaných, velkých a opakujících se po operacích. Preferujeme "beznapěťové" techniky s využitím nejmodernějších, vstřebatelných materiálů, miniinvazivních technik a dalších. Rovněž zajišťujeme péči o pacientky i pacienty s onemocněním prsní žlázy.