Dr. KLAUN

Doktor Klaun je první podobnou iniciativou v České republice, který poprvé rozesmál nemocné děti už v roce 1999. Doktor Klaun využívá jinou terapii než ostatní lékaři - léčí smíchem. Díky němu se tisíce hospitalizovaných dětí rychleji uzdravují a dokážou snáze překonat trauma z dlouhodobého pobytu v nemocnici. Dr. Klauni jsou nekonečným zdrojem smíchu a radosti v očích dětských pacientů a všichni, jež jsou toho součástí, mají radost z pozitivních ohlasů především dětí, ale i jejich rodičů a v neposlední řadě skvělého nemocničního personálu. Každý, jež je součástí programu Dr. Klauna, odvádí úžasnou práci, která mění smutek v radost. Iniciativa Dr. Klauna aktivně pomáhá hospitalizovaným dětem v Oblastní nemocnici Kladno při překonávání traumatu z pobytu v nemocničním prostředí již od roku 2003.

Bližší informace o Dr. Klaunovi v Oblastní nemocnici Kladno naleznete zde nebo na webových stránkách Chance 4 Children (C4C).

NEDOKLUBKO

Občanské sdružení „NEDOKLUBKO“ spolupracuje s nedonošeneckým oddělením. Nyní maminky háčkují z přírodního materiálu chobotničky, kde chapadla simulují pupeční šňůru, kterou děti uchopují ručičkami. Také nám věnují pro maminky různé dárky, vzdělávací časopisy, knihy. Maminky mohou nadaci kontaktovat. Naopak maminky, které prožily podobné situace jim mohou poradit, říci své zkušenosti a psychicky podpořit. (www.nedoklubko.cz)

DOBROTETY

Nezisková organizace „DOBROTETY“ nám pomáhá bezplatně výrobou věcí pro miminka a materiální pomocí pro dětské oddělení.
Dobrotetou se můžete stát i Vy – www.dobrotety.cz.

KŘIŽOVATKA

Nadace „KŘIŽOVATKA“ je mimovládní nezisková organizace z Brna, která shání sponzory pro zakoupení monitorů dechu. Je to pro to, aby maminky na našich odd. mohly v klidu spát a děti byly hlídány tímto monitorem a nedošlo k náhlému úmrtí kojence (SIDS). Poslední roky je pravidelným sponzorem firma ALPIQ, která je poskytovatelem energetických služeb v Kladně.

KIWANIS

Od klubu KIWANIS dostáváme pravidelně na oddělení panenky. Jsou to látkové panenky bílé barvy, které dostanou děti při příjmu, aby překonaly pocit osamění. Mohou si je namalovat podle libosti, nebo jim pomohou rodiče. Dodavatel má nemalé problémy se sháněním materiálu od sponzorů a s bezplatným ušitím, ale zatím stále zvládá dodávat. (www.kiwanis.cz)

KUFŘÍK VZPOMÍNEK

Ne všechny děti mají to štěstí, aby odešly z porodnice do svého domova. Jsou děti, které jsou po porodu odloženy do baby boxu, nebo děti dané k adopci. Tyto děti pak v dospělosti nemají na rané dětství zachycené žádné vzpomínky. Proto jsme se i my zapojili do akce „KUFŘÍK VZPOMÍNEK“, pod záštitou nadačního fondu LA VIDA LOCA (www.nflavida.org). Jedná se o dětský kufřík s obrázkem, do kterého vkládáme první fotografie, předměty se kterými přišlo dítě v prvních hodinách či dnech do styku (dečka, do které bylo po vložení do baby boxu zabalené, hračka apod.) Kufřík předáváme s dítětem při odchodu k pěstounům nebo do Dětského centra.

Všem ostatním firmám i soukromým osobám, které jsme tu nezmiňovali a pomohly nám v minulosti i současnosti patří také velký dík.