UPOZORNĚNÍ

S ohledem na současnou epidemiologickou situaci jsme bohužel nuceni zakázat všechny návštěvy na oddělení šestinedělí včetně návštěv otce dítěte. Tento zákaz platí od 27.10.2020 do odvolání.

Přítomnost třetí osoby u porodu zůstává zatím stále povolena za předpokladu, že otec nevykazuje příznaky infekčního či respiračního onemocnění a budou splněny všechny níže uvedené podmínky:

a) porod musí probíhat v samostatném porodním pokoji nebo boxu s vlastním sociálním zařízením;
b) třetí osobě bude zamezen kontakt s ostatními rodičkami;
c) třetí osoba se podrobí měření teploty před vstupem do porodního pokoje nebo boxu;
d) třetí osoba má tělesnou teplotou nedosahující 37,0 °C a zároveň nemá příznaky onemocnění COVID-19;
e) třetí osoba používá respirátor minimálně třídy FFP2 jako ochranu dýchacích cest (používání improvizovaných, látkových či jednorázových roušek ve výše uvedené situaci nepostačuje).

Cílem tohoto rozhodnutí je zajištění maximální bezpečnosti pro maminky i jejich narozené děti.

Děkujeme za pochopení.


Oddělení šestinedělí

Vedoucí lékař: MUDr. Hana Brádková
Staniční sestra:  Mgr. Radka Dolhá
Telefon: 312 606 399

Oddělení šestinedělí prošlo na jaře 2020 modernizací. K dispozici je část standardní a nadstandardní. Na nadstandardních pokojích s vlastním sociálním zařízením je možnost doprovodu blízké osoby během celé doby pobytu. Pokoje bohužel není možné dopředu rezervovat. Obsazují se postupně podle pořadí a přání maminek. Nabízíme vstřícnost, obětavost, individuální přístup, laktační poradenství, mobilní občerstvení. Obvyklá doba pobytu na oddělení u fyziologického porodu je 3 dny, po porodu císařským řezem 4 dny.

Informace k modernizaci oddělení šestinedělí.

dsc 0003  dsc 0003

dsc 0003  dsc 0003

dsc 0003  dsc 0003

dsc 0003  dsc 0003

Rooming–in je u nás samozřejmostí. Jedná se o nepřetřžitý kontakt matky s dítětem po porodu, což umožňuje kojení přesně podle potřeb dítěte a podporuje vzájemnou přirozenou vazbu. S péčí matce pomáhají jak novorozenecké sestry, tak porodní asistentky. 

Nabízíme tejpování v těhotenství a po porodu

Kineziotaping (tejpování) je terapeutická metoda, která ovlivňuje prokrvení dané oblasti, pomůže v uvolnění nebo naopak aktivaci svalů, má vliv na zlepšení lymfatického a krevního průtoku, podporuje svalovou regeneraci, urychluje proces hojení a mnoho dalšího. Tejp vydrží na těle 4 – 5 dnů, je voděodolný a prodyšný. Tejpování provádí proškolené porodní asistentky na oddělení šestinedělí. Objednávat se můžete na telefonním čísle: 312 606 399. Cenu tejpování naleznete v ceníku služeb.

šestinedělí tejpování onk

Získaná ocenění

Ve spolupráci s novorozeneckým oddělením získala kladenská porodnice:

spokojena rodicka   setrnameditace   zapojenadoprojektu