UPOZORNĚNÍ!

Oddělení šestinedělí se z důvodu rekonstrukce spolu se sekretariátem gynekologie přestěhovalo do 4. patra budov A a B. Dostanete se sem výtahy v budově CAM a vstup na oddělení je na konci dlouhé chodby budovy B (u balkonu).

Děkujeme za pochopení.


Oddělení šestinedělí

 

Vedoucí lékař: MUDr. Hana Brádková
Staniční sestra:  Mgr. Radka Dolhá
Telefon: 312 606 399

K dispozici je část standardní a nadstandardní. Na nadstandardních pokojích s vlastním sociálním zařízením je možnost doprovodu blízké osoby během celé doby pobytu. Pokoje bohužel není možné dopředu rezervovat. Obsazují se postupně podle pořadí a přání maminek. Nabízíme vstřícnost, obětavost, individuální přístup, laktační poradenství, mobilní občerstvení. Obvyklá doba pobytu na oddělení u fyziologického porodu je 3 dny, po porodu císařským řezem 4 dny.

Návštěvní hodiny   
Standardní část:    15:00 - 17:00 hod. 
Nadstandardní část:    06:00 - 21:00 hod.

Rekonstrukce 

Vzhledem k tomu, že započala rekonstrukce pavilonu C2, kde vzniká nové moderní oddělení šestinedělí pro maminky po porodu, přestěhovalo se oddělení šestinedělí na přechodnou dobu do pavilonu A na 4. patro. Můžeme  však všechny maminky, které se u nás chystají rodit, ubezpečit, že současné pokoje jsou na standardní úrovni, třílůžkové se sociálním zařízením a komfortním vybavením pro novorozence. Novorozenecké oddělení je velmi pěkné a moderně vybavené. Maminkám dále můžeme nabídnout tři nadstandardní pokoje.

Maminka, miminko i tatínek spolu

Nově nabízíme maminkám po porodu možnost strávit první krásné chvilky i s partnery, a to po celou dobu pobytu. Pobyt umožňujeme ve dvou nadstandardních pokojích. Tatínek i maminka mají možnost výběrové diety. Cena za službu je uvedena v platném ceníku ON Kladno. 

  koutek  nadstandard02  nadstandard03

  nadstandard01  standard01  standard02

  sesterna01  sesterna02  sesterna03

   

Rooming–in je u nás samozřejmostí. Jedná se o nepřetřžitý kontakt matky s dítětem po porodu, což umožňuje kojení přesně podle potřeb dítěte a podporuje vzájemnou přirozenou vazbu. S péčí matce pomáhají jak novorozenecké sestry, tak porodní asistentky. 

NABÍZÍME TEJPOVÁNÍ V TĚHOTENSTVÍ A PO PORODU

Kineziotaping (tejpování) je terapeutická metoda, která ovlivňuje prokrvení dané oblasti, pomůže v uvolnění nebo naopak aktivaci svalů, má vliv na zlepšení lymfatického a krevního průtoku, podporuje svalovou regeneraci, urychluje proces hojení a mnoho dalšího. Tejp vydrží na těle 4 – 5 dnů, je voděodolný a prodyšný. Tejpování provádí proškolené porodní asistentky na oddělení šestinedělí. Objednávat se můžete na telefonním čísle: 312 606 399. Cenu tejpování naleznete v ceníku služeb.

šestinedělí tejpování onk

INDIVIDUÁLNÍ CVIČENÍ PRO ŽENY

Oblastní nemocnice Kladno nabízí v rámci svých gynekologických ambulancí

  • individuální cvičení pro ženy s lehkým únikem moči
  • individuální cvičení pro těhotné ženy
  • individuální cvičení po porodu.

Více informací naleznete v letáku zde.

gyn individuální cvičení 2021

Získaná ocenění

Ve spolupráci s novorozeneckým oddělením získala kladenská porodnice:

spokojena rodicka   setrnameditace   zapojenadoprojektu