UPOZORNĚNÍ

S ohledem na současnou epidemiologickou situaci a v důsledku výskytu koronavirové infekce (COVID-19) sledujte zákazy a doporučení, které platí v Oblastní nemocnici Kladno. Aktuální informace ohledně vstupu do nemocnice a návštěv naleznete zde.
Děkujeme za pochopení a za to, že respektujete vzniklá omezení.


Oddělení šestinedělí

Vedoucí lékař: MUDr. Hana Brádková
Staniční sestra:  Mgr. Radka Dolhá
Telefon: 312 606 399

Oddělení šestinedělí prošlo na jaře 2020 modernizací. K dispozici je část standardní a nadstandardní. Na nadstandardních pokojích s vlastním sociálním zařízením je možnost doprovodu blízké osoby během celé doby pobytu. Pokoje bohužel není možné dopředu rezervovat. Obsazují se postupně podle pořadí a přání maminek. Nabízíme vstřícnost, obětavost, individuální přístup, laktační poradenství, mobilní občerstvení. Obvyklá doba pobytu na oddělení u fyziologického porodu je 3 dny, po porodu císařským řezem 4 dny.

Návštěvní hodiny   
Standardní část:    15:00 - 17:00 hod. 
Nadstandardní část:    06:00 - 21:00 hod.

Informace k modernizaci oddělení šestinedělí.

dsc 0003  dsc 0003

dsc 0003  dsc 0003

dsc 0003  dsc 0003

dsc 0003  dsc 0003

Rooming–in je u nás samozřejmostí. Jedná se o nepřetřžitý kontakt matky s dítětem po porodu, což umožňuje kojení přesně podle potřeb dítěte a podporuje vzájemnou přirozenou vazbu. S péčí matce pomáhají jak novorozenecké sestry, tak porodní asistentky. 

NABÍZÍME TEJPOVÁNÍ V TĚHOTENSTVÍ A PO PORODU

Kineziotaping (tejpování) je terapeutická metoda, která ovlivňuje prokrvení dané oblasti, pomůže v uvolnění nebo naopak aktivaci svalů, má vliv na zlepšení lymfatického a krevního průtoku, podporuje svalovou regeneraci, urychluje proces hojení a mnoho dalšího. Tejp vydrží na těle 4 – 5 dnů, je voděodolný a prodyšný. Tejpování provádí proškolené porodní asistentky na oddělení šestinedělí. Objednávat se můžete na telefonním čísle: 312 606 399. Cenu tejpování naleznete v ceníku služeb.

šestinedělí tejpování onk

INDIVIDUÁLNÍ CVIČENÍ PRO ŽENY

Oblastní nemocnice Kladno nabízí v rámci svých gynekologických ambulancí

  • individuální cvičení pro ženy s lehkým únikem moči
  • individuální cvičení pro těhotné ženy
  • individuální cvičení po porodu.

Více informací naleznete v letáku zde.

gyn individuální cvičení 2021

Získaná ocenění

Ve spolupráci s novorozeneckým oddělením získala kladenská porodnice:

spokojena rodicka   setrnameditace   zapojenadoprojektu