DOČASNÁ ZMĚNA OTEVÍRACÍ DOBY ZDRAVOTNICKÝCH POTŘEB

Z provozních důvodů je ve dnech 6. - 8. 3. 2024 otevírací doba zdravotnických potřeb od 8 do 15 hod. Děkujeme za pochopení.


DOPORUČENÍ K OČKOVÁNÍ PROTI ONEMOCNĚNÍ COVID - 19 PRO LETOŠNÍ PODZIMNÍ A ZIMNÍ SEZÓNU

V České republice je již k dispozici nová adaptovaná monovalentní očkovací látka Comirnaty Omicron XBB.1.5., která je zaměřena proti aktuálně cirkulujícím variantám koronaviru. Distribuce této vakcíny byla zahájena v úterý 12. září a jednotlivá zdravotnická zařízení, ordinace praktických lékařů nebo očkovací místa bez registrace (Očkovací centrum v Oblastní nemocnici Kladno ukončilo svůj provoz v květnu 2023) si tak mohou vakcínu pro své pacienty a další zájemce o očkování bez problému objednat u distributora.

Registrace k očkování bude umožněna počátkem října, v současné době je možné zvolit si některé z očkovacích míst bez registrace: ockoreport.uzis.cz/

Nyní dostupná vakcína je určena pro osoby starší 12 let, očkuje se jako jedna dávka a již se nerozlišuje, zda se jedná o základní očkování nebo posilovací dávku. Pro již dříve očkované platí, že by další dávka měla být podána nejdříve 3 měsíce po dávce předchozí. O optimálním termínu načasování očkovaní/přeočkovaní se poraďte se svým lékařem.

Varianta pro děti ve věku 5 až 11 let bude v ČR k dispozici koncem měsíce září nebo počátkem října, o její dostupnosti bude ministerstvo včas informovat.

Doporučení k očkování proti onemocnění covid - 19 v sezóně 2023/2024


VSTUP DO NEMOCNICE

Porodní sál a oddělení šestinedělí

Rádi bychom požádali všechny nastávající maminky, které přichází k nám do porodnice, aby pro vstup na porodní sál využívaly výtahy č. 5 a 6 vedle urgentního příjmu v budově CAM. Porodní sál se nachází ve 4. patře a přichází se k němu nyní z druhé strany.

Změny jsou také na oddělení šestinedělí, které je spolu se sekretariátem gynekologie přestěhované do 4. patra budov A a B. Dostanete se sem výtahy v budově CAM a vstup na oddělení je na konci dlouhé chodby budovy B (u balkonu).

Děkujeme za pochopení.


INVESTIČNÍ AKCE "GENEREL NEMOCNICE KLADNO - REKONSTRUKCE BLOKU C2"

Vážení pacienti a návštěvníci,

v nemocnici a jeho areálu právě probíhají stavební práce v rámci investiční akce "GENEREL NEMOCNICE KLADNO - REKONSTRUKCE BLOKU C2". Vlivem stavebních prací dochází k přesunům některých oddělení.

Omlouváme se za případné komplikace a děkujeme za pochopení.


UPOZORNĚNÍ PRO DÁRCE KRVE

Zákaz darování krve po dobu 6 měsíců po návratu z oblastí s výskytem malárie a jiných tropických nemocí. Pokud dárce užíval preventivně antimalarika, prodlužuje se zákaz darování na 12 měsíců.

Při ev. nejasnostech kontaktujte, prosím, před plánovaným odběrem krve pracovníky Hematologicko-transfúzního oddělení na tel.č. 312 606 343, 312 606 128 nebo mailem na adrese: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..
Informace budou průběžně aktualizovány na webových stránkách Oblastní nemocnice Kladno i HTO.


DAROVÁNÍ KRVE V SOUVISLOSTI S PRODĚLÁNÍM COVIDU-19 A PO OČKOVÁNÍ

Vážení dárci,

pokud jste prodělali onemocnění covid-19 a chystáte se darovat krev, její darování je možné za 4 týdny od uzdravení (jako je tomu i u jiných viróz). Pokud jste byli s covidem-19 hospitalizováni v nemocnici, krev můžete darovat až za 6 měsíců.

Po očkování mRNA vakcínami (Pfizer/BioNTech a Moderna) stačí pro darování krve odstup 1 týdne od očkování, pokud nebyla závažná reakce. V případě vakcín vektorových (AstraZeneca a Johnson&Johnson) je možné darovat krev až po 4 týdnech od očkování.

Velmi si vážíme Vaší přízně a děkujeme za pochopení.


JAK SE MŮŽETE CHRÁNIT PŘED NÁKAZOU COVID - 19?

  • Často si myjte ruce mýdlem a vodou.
  • Vyhýbejte se kontaktu s osobami, které jeví příznaky onemocnění dýchacích cest.
  • Používejte dezinfekční prostředky s plně virucidním účinkem.
  • Nezdržujte se v místech s vyšším počtem lidí.
  • Při kašlání a kýchání si zakrývejte ústa paží nebo rukávem, nikoliv rukou!
  • Používejte nejlépe jednorázové kapesníky.
  • Používejte ústenku tak, abyste omezili možnost přenosu nákazy na okolí.

S KÝM SE MŮŽETE PORADIT?

  • Bezplatná informační linka ke koronaviru 1221 je k dispozici v pracovních dnech od 8 do 19 hodin, o víkendu pak od 9 do 16.30 hodin.
  • Při zdravotních potížích volejte linku 112.

KDE NAJDETE DALŠÍ INFORMACE?

Další aktuální informace naleznete také na webových stránkách:

Ministerstva zdravotnictví ČR www.mzcr.cz
Státního zdravotního ústavu www.szu.cz
Krajské hygienické stanice SČK www.khsstc.cz

CO BYSTE MĚLI VĚDĚT O KORONAVIRU?

Animované video Ministerstva zdravotnictví ČR shrnuje základní pravidla, jak se chránit před nákazou koronavirem a také kontakty, kam se může člověk obrátit pro radu nebo pomoc.

co byste měli vědět o koronaviru


INFORMAČNÍ MATERIÁLY KE STAŽENÍ