V květnu 2013 otevřela Oblastní nemocnice Kladno ORL oddělení v nově vybudovaných prostorách monobloku v pavilonu B1 v 1. patře CAM.

V rámci programu dětské otorinolaryngologie provádíme v režimu jednodenní chirurgie adenotomie, tympanotomie, endoskopie, ve spolupráci s očními lékaři také pak operace slzných cest. Dalšími výkony, které v rámci dětského programu provádíme jsou laserové tonzilotomie při indikaci dětského OSAS, dále pak tonzilektomie v indikovaných případech, diagnostické lymfadenektomie, operace krčních cyst, plastiky ušních boltců a další.V nově zrekonstruovaném oddělení je k dispozici 21 lůžek pro dospělé, 2 lůžka pro dětské pacienty a dětský pokoj se 6 lůžky pro jednodenní chirurgii. Z tohoto počtu lůžek máme 3 nadstandardní jednolůžkové pokoje se sociálním zařízením, TV a lednicí. Standardní pokoje jsou třílůžkové, s moderním zařízením a signalizací, součástí pokojů je sociální zařízení a TV. Dětský pokoj pro jednodenní chirurgii je vybaven hernou a zázemím pro rodiče

Operační trakt je vybaven moderním klimatizovaným sálem, pooperačními pokoji s možností kompletní monitorace pacientů,

docPerforace ušních boltců a aplikace náušnic.doc
docDotazník poruchy krevní srážlivosti

V rámci dospělé otorinolaryngologie celé spektrum ORL operací, tj. tonzilektomie, operace nosu a VDN, operace slinných žláz, diagnostické lymfadenektomie, chirurgie štítné žlázy, plastiky boltců, endoskopická diagnostika a chirurgie dýchacích a polykacích cest ( včetně fibroskopie horních a dolních cest dýchacích), traumatologie obličeje. Již tradičně provádíme radikální operace nádorů hlavy a krku.
Nově provádíme funkční a estetickou chirurgii nosu, operace pacientů s chrápáním, operace hypofaryngeálního divertiklu.

Na sále máme k dispozici mimo dnes již standardní endoskopické nástroje a operační mikroskop také shaver, CO2 laser a harmonický sklapel. Na oddělení pak k dispozici ultrazvuk, rhinoscan.

youtube play   Představení oddělení

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Telefon: +420 312 606 480