Oddělení se nachází v přízemí nové budovy Centra akutní medicíny. Je zde umístěno multidetektorové spirální CT, ultrazvuk, digitalizované skiaskopicko-skiagrafické pracoviště, angiografie a konvenční skiagrafie.

Skiagrafické pracoviště tvoří dvě vyšetřovny sloužící k snímkování jak hospitalizovaných, tak ambulantních pacientů, kteří přicházejí na RDG oddělení z terénu od ambulantních specialistů nebo praktických lékařů či pediatrů. Je v provozu ve všední dny od 7.00 - 15.00 hodin. Mimo tuto dobu je zde nepřetržitě přítomna služba k vyšetřování akutních případů.

Sonografické pracoviště provádí celou škálu vyšetření od základní břišní diagnostiky po specializovaná vyšetření cév a měkkých tkání

CT pracoviště je vybaveno moderním multidetektorovým spirálním CT přístrojem, který umožňuje provádět celou škálu diagnostických vyšetření (vyšetření mozku, krku, hrudníku, břicha, páteře, vyšetření cév) i léčebných procedur (léčebné opichy páteře, punkce, drenáže). Tato metoda využívá, stejně jako běžný rentgenový přístroj, účinků rentgenového záření. Vyšetření provádíme nejen pro Nemocnici Kladno, ale i pro sousední zdravotnická zařízení v okolí (např. Beroun, Kralupy n.. Vl.).

Skiaskopicko-skiagrafické pracoviště – nejmodernější digitální technologie nám zde umožňuje provádět nejrůznější vyšetření trávicí trubice (vyšetření jícnu, žaludku, tenkého i tlustého střeva) a další specializovaná vyšetření – např. perimyelografie (vyšetření páteřního kanálu), angiografie (vyšetření tepen včetně ošetření jejich zúžení) nebo flebografie (vyšetření končetinových žil), vyšetření močového měchýře a močových cest, vyšetření žlučových cest a jiné.

Související dokumenty ke stažení

Magnetická rezonance:

Technologie magnetické rezonance umožňuje zobrazit orgány celého těla a je dnes nezbytnou součástí pro stanovení kvalitních a přesných diagnóz. Přístroj MRI je umístěn v přízemí nové budovy Centra akutní medicíny. Nový přístroj magnetické rezonance o síle pole 1,5 T s aktivním stíněním se zařízením pro injekční dávkovač, pulsním oxymetrem, nemagnetickým transportním lůžkem a nemagnetickým pojízdným anesteziologickým přístrojem pořídila nemocnice v roce 2008 za 37 miliónů.