Většina oddělení se nachází v přízemí budovy Centra akutní medicíny, zde je umístěno multidetektorové spirální CT, ultrazvuky, digitalizované skiagrafické pracoviště a pracoviště MR. V prvním patře budovy je umístěna angiolinka, kde se prováději intervenční vaskulární výkony, a skiaskopicko-skiagrafický komplet, na kterém jsou prováděna další specializovaná vyšetření i léčebné výkony.

Skiagrafické pracoviště tvoří dvě vyšetřovny sloužící k snímkování jak hospitalizovaných, tak ambulantních pacientů, kteří přicházejí na RDG oddělení z terénu od ambulantních specialistů nebo praktických lékařů či pediatrů. Je v provozu ve všední dny od 7.00 - 15.00 hodin. Mimo tuto dobu je zde nepřetržitě přítomna služba k vyšetřování akutních případů.

Sonografické pracoviště provádí celou škálu vyšetření od základní břišní diagnostiky po specializovaná vyšetření cév a měkkých tkání.

CT pracoviště je vybaveno moderním multidetektorovým spirálním CT přístrojem, který umožňuje provádět celou škálu diagnostických vyšetření (vyšetření mozku, krku, hrudníku, břicha, páteře, vyšetření cév) i léčebných procedur (léčebné opichy páteře, punkce, drenáže). Tato metoda využívá, stejně jako běžný rentgenový přístroj, účinků rentgenového záření. Vyšetření provádíme nejen pro Nemocnici Kladno, ale i pro sousední zdravotnická zařízení v okolí (např. Beroun, Kralupy n.. Vl.).

Skiaskopicko-skiagrafické pracoviště – nejmodernější digitální technologie nám zde umožňuje provádět nejrůznější vyšetření močových cest, trávicí trubice (vyšetření jícnu, žaludku, tenkého i tlustého střeva) a další specializovaná vyšetření – např. ve spolupráci s endoskopickým centrem tzv. ERCP, tedy vyšetření žlučových cest.

Související dokumenty ke stažení

Magnetická rezonance

Technologie magnetické rezonance umožňuje zobrazit orgány celého těla a je dnes nezbytnou součástí pro stanovení kvalitních a přesných diagnóz. Přístroj MRI je umístěn v přízemí nové budovy Centra akutní medicíny. Nový přístroj magnetické rezonance o síle pole 1,5 T s aktivním stíněním se zařízením pro injekční dávkovač, pulsním oxymetrem, nemagnetickým transportním lůžkem a nemagnetickým pojízdným anesteziologickým přístrojem pořídila nemocnice v roce 2008 za 37 miliónů.