Několik stovek návštěvníků si v úterý 10. května nenechaly ujít Středočeské dny zdraví, které se konaly v areálu Oblastní nemocnice Kladno.

Akce se konala pod záštitou hejtmana Středočeského kraje Ing. Miloše Petery.

I letošní dny zdraví se zaměřily především na prevenci. Preventivní prohlídky jsou totiž mezi Čechy stále podceňované. Pravidelně chodí k lékaři pouze dvacet procent lidí. „ Uspořádáním dalšího ročníku Středočeských dnů zdraví chceme lidem zdůraznit, jaký význam má v péči o jejich zdraví prevence,“ sdělil hejtman Středočeského kraje Ing. Miloš Petera.

Návštěvníkům byli po celý den k dispozici na jednotlivých stanovištích specialisté z vybraných oddělení kladenské nemocnice. „ V rámci těchto stanovišť si lidé mohli nechat například změřit tlak a hladinu cukru v krvi nebo si nechat poradit od specialistů přes výživu a nechat si vyšetřit pigmentová znaménka,“ řekl ředitel Oblastní nemocnice Kladno MUDr. Vladimír Lemon.

Součástí preventivně zábavného dne byla i soutěž o hodnotné ceny, dopravně bezpečností program pro děti nebo interaktivní prohlídka zdravotnické techniky. „ Středočeská záchranka se k programu opět ráda připojila. Zopakování si hlavních zásad poskytování první pomoci se může každému hodit při záchraně života či zdraví člověka,“ uvedl ředitel Zdravotnické záchranné služby Středočeského kraje MUDr. Martin Houdek.

Na akci nechyběla ani radní Středočeského kraje pro oblast zdravotnictví Jiřina Fialová, poslanec Bc. Zdeněk Syblík a další významní hosté.

Foto: Barbora Dohnalová, Středočeský kraj