Tým porodníků, vedený primářem MUDr. Petrem Ullrychem, obhájil Certifikát za šetrnou medikaci při vedení porodů.

Porodnice Oblastní nemocnice Kladno se již před rokem při prvním zveřejnění výsledků projektu PŘIROZENÝ POROD V PORODNICI (PPP) zařadila mezi tři nejlépe hodnocené porodnice. Letošní výsledky potvrzují, že si porodnice drží vysoký standard svých služeb zejména v oblasti sledovaných výkonů. Tým porodníků, vedený primářem MUDr. Petrem Ullrychem, obhájil Certifikát za šetrnou medikaci při vedení porodů.

„Již druhé ocenění našich porodníků považuji za dobrou motivaci i pro ostatní naše pracoviště. Respekt k rodičkám a pacientům obecně je něco, co považuji za základní předpoklad dobré práce ve zdravotnictví. Věřím, že vysoký standard práce si porodnice podrží i nadále. Pracovníkům gynekologicko-porodnického oddělení děkuji a těším se z jejich úspěchu,“ uvedl ředitel Oblastní nemocnice Kladno MUDr. Petr Polouček, MBA.

Porodní pokoje kladenské nemocnice jsou zařízené tak, aby se co nejvíce přiblížily domácímu prostředí. Díky přirozenému prostředí budou rodičky psychicky i fyzicky uvolněné a porod tak proběhne klidněji s nižním rizikem možných komplikací. „Od začátku, kdy projekt vznikl, jsem chápal jeho hlavní význam jako objektivní zpětnou vazbu v naší snaze o spokojenou rodičku. To se potvrdilo. Máme možnost porovnávat některé, pro nás významné, parametry péče o rodičku. Projekt se pro nás stal významným pomocníkem v posouvání naší snahy o přirozený a přitom bezpečný porod,“ řekl primář Gynekologicko-porodnického oddělení Oblastní nemocnice Kladno MUDr. Petr Ullrych.

Ocenění předal do rukou primáře Gynekologicko-porodnického oddělení RNDr. Tomáš Raiter, řešitel projektu Přirozený Porod v Porodnici. „Cílem projektu PPP je motivovat ke změně jak porodnice, tak i rodičky. Porodnice projekt motivuje k tomu, aby s rodičkami více a lépe komunikovaly a aby se snažily vytvářet v porodnicích vlídnější prostředí, ve kterém by se mohly rodičky cítit jako doma. Rodičkám má projekt ukázat, že existují porodnice, které chtějí vyjít vstříc jejich požadavkům a ve kterých je možné rodit nejen bezpečně, ale také příjemně a podle svých představ,“ vysvětluje Tomáš Raiter.

sminolta217111416161

dsc 0044

dsc 0034