V kladenské nemocnici bylo v předvánočním čase veselo. 18. a 19. prosince přišli za hospitalizovanými dětmi dobrovolníci z řad zaměstnanců firmy LEGO, aby jim pomohli snáz překonat trauma z pobytu v nemocnici.

Nejen, že s sebou přinesli spoustu kostek a stavebnic, ale také si s dětmi hráli na pokojích i v centrální herně. Všichni tak měli na dlouhou dobu o zábavu postaráno. Malým pacientům vykouzlil úsměvy na tváři i Dr. Klaun, který hrál na ukulele, zpíval s nimi koledy nebo jim dělal na přání figurky z modelovacích nafukovacích balónků.

„Moc se mi líbilo vystoupení klauna i stavění z Lega, které jsem dostal. Jsem rád, že se můžou děti pobavit i v nemocnici a ne pořád jen ležet na pokoji,“ řekl po odchodu všech dobrovolníků šestiletý Štěpán.

„S firmou LEGO spolupracuje kladenská nemocnice už poměrně dlouhou dobu. Je nám velmi blízký jejich koncept dobrovolnictví, do kterého se zapojují samotní zaměstnanci firmy. Proto se mi na celé akci, kromě rozzářených očí dětských pacientů, nesmírně líbil fakt, že i v dnešní uspěchané době se najde skupina lidí, kteří, byť mají spoustu svých povinností, dobrovolně přijdou a rozdávají úsměvy a dobrou náladu nemocným dětem a věnují jim svůj čas,“ shrnula celou akci Bc. Barbora Barešová, koordinátorka dobrovolnického programu kladenské nemocnice, která celou akci organizovala.

dsc 06531

dsc 06531

dsc 06531

dsc 0174