Přímo na dětské oddělení kladenské nemocnice zavítala ve čtvrtek 18.1.2018 děvčata ze 3. základní školy v Rakovníku, aby společně s jejich paní učitelkou angličtiny předala dětem výtěžek Tříkrálové sbírky knih, která byla ve škole uspořádána.

Pro malé pacienty kladenské nemocnice sesbíraly děti celkem přes 700 knih a pomohly tak dobré věci.

„Počet knih byl mnohem větší, než jsme předpokládaly, a jsme pyšné, že jsme jich nasbíraly tolik. Nečekaly jsme, že bude mít naše vystoupení pro Tříkrálovou sbírku takový úspěch,“ shodly se Adélka, Lucka, Verča a Míša ze třídy 6.A, které přijely do nemocnice knihy předat.

„Jsme za všechny knihy nesmírně rádi,“ řekla ke sbírce vrchní sestra dětského oddělení Hana Literová. „Knihy, které nám budou přebývat, rozvezeme v průběhu roku i do dalších knihovniček po odděleních a ambulancích, aby také tam pomáhaly těm nejmenším pacientům,“ doplnila paní Literová.

A jak sbírka vznikla? „Sbírka navazovala na akci z roku 2005, kterou jsem dělala se svojí tehdejší kmenovou třídou a měla velký úspěch, tak jsem se rozhodla jí zopakovat. O nápadu jsem řekla mojí půlce třídy 6. A, kterou mám na angličtinu a děti byly ihned pro. Dostaly texty koled My tři králové, anglický text jsme zpracovali při hodině angličtiny a děti se pak píseň naučily doma. Rozdělili jsme role (králové, velbloud, hudební doprovod) a před Vánoci děti ve trojicích obešly všechny třídy prvního stupně, informovaly žáky o konání akce a rozdaly letáčky. V pátek 5. ledna jsme koledovali. V každé třídě jsme zazpívali koledy a vybrali knihy, které jsme průběžně nosili do naší třídy, kde jsme je potom roztřídili a spočítali. Výběr nemocnice přišel až potom. Rakovnická nemocnice nemá dětské oddělení a také jsem chtěla nemocnici z našeho kraje. Ta kladenská byla první, kterou jsem oslovila a hned to klaplo,“ vysvětlila vznik celé sbírky Mgr. Tereza Steidlová.

„Věříme, že se knížky budou dětem líbit a že si díky nim budou moci alespoň trochu zkrátit dlouhé chvíle v nemocnici,“ dodala paní učitelka.

Předání proběhlo v úžasné atmosféře a rakovnické 3. základní škole v čele s paní učitelkou Mgr. Terezou Steidlovou patří obrovské poděkování!

Video z koledování naleznete ZDE
Osobní vzkaz od žáků 6.A naleznete ZDE