Připojte se ke Světovému dni rakoviny s námi! 5. února 2018 v době mezi 9:00 – 14:00 hodinou proběhne v atriu budovy CAM (Centra akutní medicíny) preventivní akce v boji proti rakovině plic

Zájemci si mohou nechat zdarma změřit hodnoty oxidu uhelnatého ve vydechovaném vzduchu a dozví se spoustu informací o nežádoucích účincích kouření, možnostech odvykání a léčby.

Světový den boje proti rakovině (World Cancer Day) připadá každoročně na 4. únor. Tento den sjednocuje populaci v boji proti rakovině a jeho cílem je zvýšit povědomí veřejnosti o příčinách rakoviny a možnostech a významu její prevence.

V České republice ročně onemocní touto zákeřnou nemocí více než 95 tisíc lidí. Nejčastějším diagnostikovaným zhoubným onemocněním jsou kožní nádory (vyjma melanomu), karcinomy tlustého střeva a konečníku, karcinomy prsu u žen a zhoubné nádory prostaty a plic.

Heslo a téma Světového dne rakoviny v letech 2016 - 2018 zní: „We can. I can.“ („Můžeme. Mohu.“). Obsahem této výzvy je návod, jak můžeme my všichni - jako společnost i každý sám jako jednotlivec přispět k prevenci, včasné diagnostice, léčbě a minimalizaci druhotných následků a komplikací, a též jak usnadnit život pacientům s rakovinou během léčby i při návratu do práce.

Výzva „Můžeme. Mohu.“ zve každého, aby poznal, pochopil a připojil se.

plakát 02

plakát 02

plakát 02