Pokud máte na svém těle podezřelé pigmentové skvrny či znaménka, nechte si je zdarma zkontrolovat odborníky. 

Bezplatné vyšetření kůže v rámci akce Spolu proti melanomu opět nabídne obyvatelům našeho města Česká průmyslová zdravotní pojišťovna (ČPZP), a to ve středu 16. května 2018 před svou kladenskou pobočkou v ulici Na Stráni. Odborné vyšetření bude zcela zdarma a mohou je podstoupit všichni zájemci bez omezení věku a bez ohledu na to, u které zdravotní pojišťovny jsou registrováni. Akce je pod záštitou primátora Statutárního města Kladno.

Mateřská znaménka si budete moci nechat odborně zkontrolovat ve speciálním stanu v době od 10 do 17 hodin. Součásti bude doprovodný program v oblasti zdravého životního stylu. Zájemci si budou moci například změřit krevní tlak či množství tukové tkáně v těle.

„Zhoubný melanom totiž patří mezi nejzhoubnější druhy rakoviny, neboť začíná relativně brzy metastazovat do dalších částí a orgánů lidského těla. Je životně důležité odhalit nemoc včas, proto pokud máte na těle podezřelé znaménko, určitě přijďte na naše bezplatné vyšetření,“ uvedla tisková mluvčí České průmyslové zdravotní pojišťovny Elenka Mazurová. Podle statistik zemře na zhoubný melanom kůže kolem 400 osob ročně.

Preventivně vzdělávací program Spolu proti melanomu pořádá Česká průmyslová zdravotní pojišťovna již třetím rokem ve spolupráci s vybranými městy a dermatology. Principem programu je odborné vyšetření pigmentových skvrn na těle klientů, s cílem včasného podchycení nebezpečí vzniku zhoubného melanomu nebo jiných závažných onemocnění či komplikací. Akce je určena pro širokou veřejnost, zdravotní pojištění u České průmyslové zdravotní pojišťovny není podmínkou vyšetření. Všechna prováděná vyšetření jsou dobrovolná a pouze orientační. Spolu s lékaři si ČPZP klade za cíl upozornit na nebezpečí zvyšujícího se výskytu melanomu a na nutnost prevence v tomto ohledu. Vyšetření zájemců z řad široké veřejnosti bude již tradičně poskytnuto zdarma. Akce nenese žádný výtěžek. 

V roce 2017 akce Spolu proti melanomu zavítala do 15 měst republiky a opět se setkala s velkým zájmem veřejnosti. Znaménka zdarma si během loňské kampaně nechalo vyšetřit téměř 6800 lidí. Podezřelé znaménko se našlo u 7,6 procenta vyšetřených pacientů.

Další informace o akci najdete na www.spoluprotimelanomu.cz.

Leták k akci naleznete ZDE
.