V průběhu měsíce října se celosvětově slaví několik významných dnů, které jsou věnovány seniorům, výživě, onemocněním páteře, osteoporóze, artritidě a jeden celý týden je věnován i kostem a kloubům. 

Všechny tyto Světové dny a týden mají jedno společné a tím je, že se dotýkají zejména lidí ve vyšším věku.

Kladenská nemocnice tyto dny spojila do jedné společné akce zaměřené na seniory, kosti a klouby, která se bude konat v pondělí 22. října 2018 od 8:30 hodin v atriu budovy Centra akutní medicíny. Semináře a přednášky, které jsou určené i široké veřejnosti, proběhnou ve dvou opakujících se blocích. První bude začínat v 9:30 hodin a druhý ve 12:00 hodin v nemocniční posluchárně.

„Připravili jsme pro Vás bohatý a různorodý program, kterým jednak tyto Světové dny oslavíme a rovněž bychom rádi prostřednictvím těchto dnů vyjádřili svoji úctu lidem v seniorskému věku, všem zdravotnickým pracovníkům naší nemocnice a také rodinným příslušníkům seniorů, kteří této skupině lidí pomáhají vést důstojný život,“ představila chystanou akci Bc. Michaela Papežová, DiS., manažerka kvality kladenské nemocnice.

V budově Centra akutní medicíny budou pro veřejnost připraveny ukázky kompenzačních pomůcek a cvičení, které představí odborníci z rehabilitačního oddělení. Nutriční terapeutka a společnost Abbot Nutrition budou k dispozici s radami ohledně správného jídelníčku a životosprávy, zdravotně sociální pracovnice poskytnou poradenství a informace o poskytované následné péči a službách pro seniory. Stranou nezůstane ani představení dobrovolnického programu v nemocnici a spolupráce s Českou průmyslovou zdravotní pojišťovnou, která zájemcům nabídne tělesnou diagnostiku na přístroji InBody a informace o proplácení a příspěvcích z fondu prevence. Program oživí Fakulta biomedicínského inženýrství ČVUT, která návštěvníky akce naučí správnou resuscitaci, představí zařízení pro seniory „Protectu“ s 24 hodinovou službou vzdálené pomoci nebo si kolemjdoucí budou moci formou hry vyzkoušet plošinu Nintendo Wii na monitorování rovnováhy. V rámci Světových dnů si všichni přítomní budou moci nechat změřit i hladinu cukru v krvi nebo krevní tlak.

Akce nezapomněla ani na nemocniční prodejnu zdravotnických potřeb a lékárnu, ve kterých lidé budou moci využít akční nabídku na výživové preparáty za zvýhodněné ceny a jednorázovou slevu 500,- Kč na tlakoměr OMRON M6 COMFORT.

Celý tento program bude obohacen o přednášky a besedy v posluchárně nemocnice, které budou zaměřeny na seniory, jejich podporu v oblastech komunikace a asistence, na bolesti zad a trénink rovnováhy.

Všichni jste srdečně zváni, těšíme se na Vaši účast!

svetovy den senioru kosti a kloubu

Rádi bychom Vás informovali, že na akci mohou být pořizovány fotografické, popř. audio/video záznamy, které budeme dále využívat pro účely propagace a prezentace nemocnice na sociálních sítích a webových stránkách, které Oblastní nemocnice Kladno zřizuje. Fotografie či audio/video materiály mohou být poskytnuty i třetím osobám, a to pro účely reklamní (komerční) i redakční (tzn. uveřejňování v periodickém tisku).