V průběhu února a března se v kladenské nemocnici intenzivně pracovalo nejen na instalaci vylepšené magnetické rezonance, ale obměny se dočkal i rentgen. 

Radiodiagnostické oddělení proto navštívil ve středu 3.4.2019 i JUDr. Robert Bezděk, CSc., radní pro oblast bezpečnosti a zdravotnictví Středočeského kraje. Modernizace zdravotnické techniky byla možná díky finančnímu přispění Středočeského kraje.

„Magnetická rezonance je jedna z nejdražších a nejsložitějších zobrazovacích metod, která je k organismu šetrná a nezatěžuje jej rentgenovým zářením jako vyšetření na CT. Lékaři pomocí ní mohou detailně zobrazit centrální nervovou soustavu, vnitřní orgány lidského těla, páteř, klouby i měkké tkáně, “ přiblížila význam přístroje primářka radiodiagnostického oddělení Oblastní nemocnice Kladno MUDr. Jaroslava Benešová s tím, že vylepšená verze přístroje Siemens Magnetom Avanto fit je v provozu od pondělí do pátku a slouží například pro potřeby ortopedického, neurologického nebo onkologického oddělení. Ročně se na něm vystřídá až 3 000 pacientů.

Diagnostickou kvalitu i flexibilitu pracoviště zvýší i plně digitalizovaný rentgen, díky kterému bude možné vyšetřit více pacientů.

„Přístroj bude sloužit ke snímkování hospitalizovaných i ambulantních pacientů, kteří přicházejí na RDG oddělení od ambulantních specialistů nebo praktických lékařů či pediatrů. U nového rentgenu budou mít velkou výhodu i pacienti přivezeni na mobilním lůžku. Díky vyjímatelnému flat panelu bude moci radiolog zajistit vyšetření bez nutnosti překládání na skiagrafický stůl,“ dodala Jaroslava Benešová.

Cílem Radiodiagnostického oddělení kladenské nemocnice je nabídnout hospitalizovaným i ambulantním pacientům co nejkvalitnější vyšetření v nejkratší možné době.

dsc 0006

dsc 0006

dsc 0203

dsc 0006

dsc 0006

dsc 0006

dsc 0006