Oblastní nemocnice Kladno se ve spolupráci s Kožním oddělením i letos připojí k Evropskému dni melanomu.

"Akce Evropský den melanomu je celoevropská preventivní kampaň, jejíž cílem je upozornit na nebezpečí kožních nádorů a na nebezpečné účinky UV záření. Podtrhuje úlohu dermatologa v prevenci, diagnostice a léčbě. Přihlášení kožní specialisté po celé ČR nabízejí v rámci této akce zájemcům vyšetření kožních útvarů zdarma, kdy se vyšetření neúčtuje zdravotním pojišťovnám," shrnula cíl celé akce primářka kožního oddělení MUDr. Jana Földesová.

Preventivní vyšetření pigmentových znamének se v Oblastní nemocnici Kladno uskuteční:

KDY:    13. května 2019 od 8.30 do 12.00 hodin
KDE:    kožní ambulance - přízemí budovy A

Všem zájemcům nabízíme bez objednání:

  • vyšetření pigmentových skvrn a znamének
  • odborné poradenství k prevenci vzniku melanomu

„Znaménka na kůži by si měl alespoň občas nechat prohlédnout každý. Evropský den melanomu bereme jako šanci připomenout veřejnosti riziko zhoubného melanomu (nádoru kůže), na který v ČR ročně umírá až 300 lidí. Často zbytečně, protože včasné zjištění může pacientovi zachránit život,“ doplnila MUDr. Jana Földesová.

Vyšetření je jednoduché, bezbolestné a samozřejmě zcela zdarma.

Více informací k Evropskému dni melanomu si můžete přečíst zde:
http://www.dermanet.cz/cs/novinky/19.-evropsky-den-melanomu-v-ceske-republice-13.kvetna-2019-(pondeli)__s531x7560.html

evropský den melanomu 2019

Rádi bychom Vás informovali, že na akci mohou být pořizovány fotografické, popř. audio/video záznamy, které budeme dále využívat pro účely propagace a prezentace nemocnice na sociálních sítích a webových stránkách, které Oblastní nemocnice Kladno zřizuje. Fotografie či audio/video materiály mohou být poskytnuty i třetím osobám, a to pro účely reklamní (komerční) i redakční (tzn. uveřejňování v periodickém tisku).