Anesteziologicko-resuscitační oddělení kladenské nemocnice je místo, kde dostávají špičkovou péči pacienti s nejtěžším průběhem onemocnění COVID–19.

Zdravotnický personál tu pracuje v náročných podmínkách a musí zajistit péči o hospitalizované pacienty 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Jejich každodenní úsilí se rozhodla ocenit společnost Teplárna Kladno a věnovat pracovníkům ARO dárek, který jim pomůže odpočinout si po náročné práci, a také zpříjemnit jejich služby. Dnes odpoledne předal generální ředitel Teplárny Kladno Milan Prajzler 50 ks voucherů na relaxační masáže a novou mikrovlnnou troubu do rukou primáře ARO Lukáše Rokose.

„Rozhodli jsme se ocenit personál kladenského oddělení ARO za jeho náročnou práci, které si velice vážíme. Na rozdíl od první vlny koronaviru, která proběhla na jaře a kdy jsme nemocnici věnovali respirátory v hodnotě více než 100 tisíc korun, a to v zastoupení našeho majitele Pavla Tykače, jsme se tentokrát rozhodli jinak. Zeptali jsme se přímo pana primáře, co by jeho kolegyním a kolegům udělalo radost. A na základě toho jsme dar vybrali a zakoupili,“ vysvětluje Milan Prajzler, generální ředitel kladenské teplárny.

„Práce a péče o pacienty na jednotkách intenzivní péče je skutečně velmi náročná a jsme proto velmi rádi, že se prostřednictvím daru od Teplárny Kladno našim zdravotníkům zlepší nejen prostředí, ve kterém pracují, ale že si díky voucherům mohou dopřát i velice zasloužený relax a odpočinek. V tomto složitém období velmi děkujeme a jsme vděční za každou pomoc i dary, které nám společnosti i veřejnost poskytují,“ řekl při předání daru Jaromír Bureš, předseda představenstva kladenské nemocnice.

dsc 0026

dsc 0026

dsc 0026

vouchery

Teplárna Kladno a.s. je jedním z největších nezávislých výrobců tepla a elektrické energie v České republice. Od roku 2019 patří do energetické skupiny Sev.en Energy a se svými 250 zaměstnanci patří mezi významné zaměstnavatele v regionu. V Kladně provozuje moderní kogenerační zdroj na výrobu elektřiny a tepla, který splňují ekologické normy ČR a EU. Výkon kladenské elektrárny dosahuje 524 MWe. Společnost se tak řadí mezi největší nezávislé výrobce energie v České republice. Díky poskytování podpůrných služeb také výrazně přispívá ke stabilitě energetické soustavy ČR. Je součástí Kritické infrastruktury ČR, z čehož vyplívá i její připravenost na krizové situace, jakou nyní představuje pandemie koronaviru. Přijala a dodržuje taková opatření, aby i při zhoršení epidemiologické situace, byla schopna spolehlivě dodávat teplo více než 15 tisícům kladenských domácností a firem.