Podpořte miminka do dlaně z kladenské porodnice - výtěžek z letošního Běhu a procházky pro MIMINKA DO DLANĚ můžete věnovat i předčasně narozeným dětem v kladenské porodnici - vyrážíme kdykoliv a kdekoliv v neděli 4. května 2025
Seznam jednotlívých odborných ambulancí dětského oddělení s konrétními telefonními čísly a přehledem časů, kdy je možné ohledně objednání či změn termínů volat je uveden na stránkách dětského oddělení - přímý link ZDE .
•Ve dnech 7.5., 9.5.-11.5.,13.5., ,18.5. - 28.5. a 30.5. - 31.5. 2025 nebude dospělá LPS obsazena lékařem. V těchto dnech budete ošetřeni v příslušných odborných ambulancích v budově CAM. Děkujeme za pochopení.
• Z důvodu stavby - rekonstrukce čističky odpadních vod a rozvodů kanalizace v ON Kladno dbejte, prosím, zvýšené opatrnosti. Děkujeme za pochopení.
Oficiální stránky Oblastní nemocnice Kladno. Volejte NONSTOP na 312 606 111
Je umístěna na 2. patře budovy CAM (Centrum akutní medicíny), náplní práce je intenzivní péče o nemocné se závažnými poruchami metabolismu a vnitřního prostředí, se septickými komplikacemi a potřebou dlouhodobé nutriční podpory, o nemocné s komplikacemi nespecifických střevních zánětů. Jednotka má nadregionální charakter.
Informace pro návštěvy pacientů na odděleních intenzívní péče (JIP, ARO, porodnice apod.): Od 25. 2. 2013 je vstup návštěvám povolen pouze s použitím vlastních ochranných hygienických pomůcek. Balíček ochranných pomůcek lze zakoupit v automatu v hlavním vestibulu objektu Centrum akutní medicíny. Vstup návštěvám bez předepsaného hygienického zabezpečení NEBUDE POVOLEN.
Kontakty
Vedoucí lékař: MUDr. Zdeněk Pöschl Telefon: 312 606 586 Telefon sestry: 312 606 596 Telefon staniční sestry: 312 606 781 E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Gastroenterologické a endoskopické centrum při interním oddělení je akreditovaným pracovištěm pro vzdělávání lékařů v oboru gastroenterolog 1.typu. Zabývá se diagnózou a léčbou onemocnění zažívacího traktu, žlučových cest, jater a slinivky břišní. Pečujeme jak o hospitalizované, tak o ambulantní pacienty. V rámci pracoviště je centrum biologické léčby pro pacienty s nespecifickými střevními záněty, centrum pro prevenci kolorektálního karcinomu a centrum pro léčbu chronických hepatitid. K dispozici máme 2 ambulance a 4 moderní endoskopické sály vybavené špičkovou technikou. Pro pacienty po celkové anestezii a pro pacienty, kterým je aplikována infuzní terapie, máme k dispozici dospávací pokoj se 3 monitorovanými lůžky. Poskytujeme nepřetržitou 24 hodinovou urgentní endoskopickou službu/gastroskopie, koloskopie, v závislosti na službu majícím lékaři i ERCP/ v průběhu celého roku.
ZPŮSOBY OBJEDNÁNÍ:
K jednotlivým vyšetřením se lze objednat:
osobně na naší recepci CAM v 1. patře
telefonicky na čísle: 312 606 289, a to ve všední dny mezi 7.30 - 12.30 a 13.00 - 15.00 hod.
na kolonoskopiije doporučováno osobní objednání
Personál
Vedoucí lékařka: MUDr. Helena Hlavová Staniční sestra: Kamila Vyhnalová (všeobecný e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. ) Lékaři: MUDr. Eva Ježková, MUDr. Lucie Hoffmannová, MUDr. Helena Jašková, MUDr. Tereza Straňáková, MUDr. Jana Žďárská, MUDr. Petr Hlavatý Sestry: Zdeňka Tyburcová, Ivana Poláková Seidlová, Hana Protivová, Bc. Jarmila Samuelová, Bc. Petra Bartošová, Petra Dunajová, DiS., Martina Přecechtělová Sanitárka: Andrea Fimanová
Druhy prováděných výkonů a stručná příprava k jednotlivým vyšetřením
Gastroskopie
Slouží k vyšetření jícnu, žaludku a duodena. V jejím rámci lze odebrat biopsii, snášet polypy, provést dilataci jícnu, zavádět jícnové stenty, výživové sondy, eradikovat jícnové varixy, stavět krvácení a extrahovat cizí předměty.
Vyšetření se provádí na lačno, tzn. od půlnoci nejíst, nepít, nekouřit.
Transnazální gastroskopie
Provádí se ultratenkým gastroskopem, který lze zavést nosem. Využívá se k zavádění sond, vyšetření stenóz a u dráždivých pacientů.
Perkutánní gastrostomie
Slouží k zavádění výživových sond přes stěnu břišní do žaludku v případě nemožnosti příjmu potravy normální cestou. Provádíme pull i push metodu.
Provádí se na lačno u hospitalizovaných pacientů, před vyšetřením krevní odběr, analgosedace vždy za účasti anesteziologa.
Koloskopie
Slouží k vyšetření tlustého střeva a vyústění tenkého střeva. V průběhu lze provést biopsii, snášet polypy, provádět dilataci a stavět krvácení.
Provádí se na lačno se speciální dietní přípravou 3 dny před vyšetřením, před vyšetřením projímadlo, krevní odběr.
Slouží k vyšetření vývodu žlučových cest a pankreatu. Využívá se k odstranění žlučových kamenů, odběru cytologie ze stenóz a zavádění stentů.
Provádí se na lačno, u hospitalizovaných nemocných, vyšetření předchází krevní odběr a některé ze zobrazovacích metod.
Abdominální sonografie
Slouží k ultrazvukovému vyšetření jednotlivých orgánů břicha.
Provádí se na lačno.
Endoskopická ultrasonografie
Je kombinovaná endoskopická a sonografická metoda sloužící ke zpřesnění diagnostiky a eventuálnímu cílenému odběru bioptických vzorků.
Provádí se na lačno, před vyšetřením krevní odběr.
Ph metrie jícnu
Slouží k verifikaci refluxní choroby jícnu před plánovanou operací.
Provádí se na lačno, před vyšetřením 5 dnů vynechat blokátor protonové pumpy, den před vyšetřením antacida.
Perkutánní jaterní biopsie
Je využívána ke zpřesnění diagnózy u difuzních jaterních lézí.
Provádí se u hospitalizovaných nemocných, na lačno, výkonu předchází krevní odběr.
KRÁTKÉ VIDEO - PŘEDSTAVENÍ Gastroenterologického a endoskopického centra
- s činnostmi a profilem Gastroenterologického a endoskopického centra při při interním oddělení kladenské nemocnice v krátkém videu ze dne 30. 8. 2022 veřejnost seznamuje vedoucí lékařka MUDr. Helena Hlavová ...
Pracoviště kardiostimulace zahájilo svoji činnost před 28 lety, a to jako satelitní středisko VFN pro region Kladenska, Slánska, Rakovnicka a Kralup nad Vltavou. V roce 2017 jsme získali z dotací EU nové přístrojové vybavení, konkrétně nejmodernější pojízdné RTG C rameno a k zavádění dalších žilních přístupů (PICC a midline) speciální ultrazvukový přístroj.
Najdete nás v budově CAM, disponujeme operačním sálem a dvěma ambulancemi.
Provádíme implantace kardiostimulátorů a kontrolujeme jejich správnou funkci.
Zajišťujeme včasnost výměny přístrojů a přípravu stimulovaných pacientů před operačními výkony.
Více než 20 let na našem oddělení zavádíme venózní porty pro bezpečné podávání léků do žíly.
V ambulantním režimu jsme schopni zajistit komplexní ošetřovatelskou péči o veškeré žilní přístupy a dokážeme řešit vzniklé komplikace. Tuto péči nabízíme i pacientům s žilními vstupy provedenými na jiných pracovištích.
Kontakty
Telefon: 312 606 504
Vedoucí lékař: MUDr. Tomáš Kluh
Lékaři: MUDr. Štěpán Novotný MUDr. Tomáš Suchý MUDr. Vojtěch Šplíchal MUDr. Jan Ullrich
INTERNÍ JIP
Pod Interní JIP Oblastní nemocnice Kladno spadají koronárníjednotka a metabolická jednotka. Vedoucím lékařem Interní JIP je MUDr. Tomáš Heřman.
Informace pro návštěvy pacientů na odděleních intenzívní péče (JIP, ARO, porodnice apod.). Vstup návštěvám je povolen pouze s použitím vlastních ochranných hygienických pomůcek. Balíček ochranných pomůcek lze zakoupit v automatu v hlavním vestibulu budovy CAM (Centra akutní medicíny). Vstup návštěvám bez předepsaného hygienického zabezpečení NEBUDE POVOLEN!
KORONÁRNÍ JENOTKA
Je moderně vybavené pracoviště poskytující péči pacientům s akutními kardiologickými onemocněními, jako je infarkt myokardu, poruchy srdečního rytmu, akutní i chronické srdeční selhání, plicní embolie a další. Součástí vybavení koronární jednotky jsou také špičkové přístroje zajišťující umělou plicní ventilaci, podporu krevního oběhu a péči o kriticky nemocné. Odborně velmi zdatný tým se současně podílí na diagnostice a léčbě ostatních onemocnění z oblasti vnitřního lékařství, která vyžadují pobyt na JIP a podporu životních funkcí. Je umístěna ve 2. patře budovy CAM (Centrum akutní medicíny).
Kontakty
Telefon sestry:
312 606 375, 312 606 356
Telefon staniční sestra:
312 606 786
METABOLICKÁ JEDNOTKA
Náplní práce metabolické jednotky je intenzivní péče o nemocné se závažnými poruchami metabolismu a vnitřního prostředí, se septickými komplikacemi a potřebou dlouhodobé nutriční podpory a péče o nemocné pacienty s komplikacemi nespecifických střevních zánětů. Metabolická jednotka kladenské nemocnice má nadregionální charakter a je umístěna ve 2. patře budovy CAM (Centrum akutní medicíny).
Kontakty
Telefon sestry:
312 606 586, 312 606 596
Telefon staniční sestra:
312 606 786
UPOZORNĚNÍ
Lůžkové oddělení INTERNY D - oddělení radiační a klinické onkologie se nachází v budově "D", 1. patro.
Onkologická ambulance se nachází v přízemí bloku "C2".
Ozařovny jsou umístěny v suterénu pavilonu "B".
Poskytujeme péči o pacienty s prokázaným zhoubným nádorovým onemocněním. Disponujeme ambulancí (denním stacionářem), 6 lůžky k aplikaci chemoterapie a ozařovnami. Zajišťujeme především aplikaci standardních chemoterapeutických režimů, podávání hormonální léčby, provádění potřebných vyšetření v rámci onkologické léčby a další dispenzarizace. V případě komplikací vedeme podpůrnou léčbu.
Léčbu zářením cílíme na paliativní výkony u pacientů v nevyléčitelném stádiu nádorového onemocnění se záměrem co nejvíce zlepšit kvalitu jejich života. Hlavními diagnózami pro radioterapii jsou například metastázy různých lokalit, případy jinak neřešitelného krvácení z nádoru. V rámci ozařoven provádíme i radioterapii nenádorových onemocnění - zejména pohybového aparátu (ostruhy patní, artrózy, tenisové lokty, atd.)
Kontakty
Telefon oddělení:
312 606 360
Fax oddělení:
312 606 188
Ambulance:
312 606 363, 312 606 487
Ozařovny:
312 606 366
Ambulance ozařovny:
312 606 157
MUDr. Jan Nedvěd
zástupce primáře
Telefon: 312 606 111
Bc. Barbara Červinková
vrchní sestra
Telefon: 312 606 360 e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
léčba nemocných s prokázaným zhoubným nádorovým onemocněním chemoterapií, jejich sledování v průběhu léčby a po ní
sledování pacientů po ukončení protinádorové léčby - pravidelné kontroly zdravotního stavu včetně zajištění příslušných laboratorních a ostatních vyšetření
léčba komplikací při a po aplikaci chemotherapie vč. podpůrné léčby, případně hospitalizace
zajištění vysoce specializovaných vyšetření i léčby na jiných pracovištích
Ambulance pro radioterapii (léčba radioaktivním zářením)
plánování a léčba nemocných s prokázaným zhoubným nádorovým onemocněním zářením, jejich sledování v průběhu léčby a po ní
léčba nízkými dávkami záření nemocných s nenádorovými bolestivými onemocněními (např. ostruhy patních kostí, artrózy kloubů, tenisové lokte apod.)
sledování pacientů po ukončení protinádorové léčby - pravidelné kontroly zdravotního stavu včetně zajištění příslušných laboratorních a ostatních vyšetření
léčba komplikací při a po léčbě zářením včetně podpůrné léčby, eventuálně hospitalizace
zajištění vysoce specializovaných vyšetření i léčby na jiných pracovištích
Megavoltový kobaltový ozařovač Co 60 typu TERABALT 100 - přístroj je představitelem moderní generace kobaltových ozařovačů pro paliativní léčbu ozařováním zhoubných nádorů
Objednání na telefonu: 312 606 363, 312 606 157
RTG simulátor Terasix - přístroj pro přípravu a kontrolu ozařovacích plánů
RTG Xstrahl - terapeutický rtg ozařovač
Pro léčbu nenádorových onemocnění (ostruhy patních kostí, tenisové lokte, degenerativní onemocnění kloubů /artrózy/ a vybrané kožní diagnózy)
Objednání na telefonu: 312 606 366, 312 606 157 (po doporučení praktického či odborného lékaře)
Gastroenterologické ambulance Budova CAM 1.p, tel. pro objednání: 312 606 289, 312 606 257 12:30 - 13:00 polední přestávka
PORADNY
Pondělí
13.00 - 15.30 MUDr. Hlavová, MUDr. Straňáková
Úterý
13.00 - 15.30 MUDr. Straňáková
14.00 - 16.00 MUDr. Ježková
12:00 - 14:00 MUDr. Jašková
Středa
13.00 - 15.30 MUDr. Hlavatý
14.00 - 15.30 MUDr. Hoffmannová
Čtvrtek
13.00 - 15.00 MUDr. Jašková
14.00 - 16.00 MUDr. Ježková
Pátek
13.00 - 15.30 MUDr. Ježková
Neinvazivní kardiologie Budova C1 2.p, tel. pro objednání: 312 606 266
Gastroenterologické a endoskopické centrum při interním oddělení se zabývá diagnózou a léčbou onemocnění zažívacího traktu, žlučových cest, jater a slinivky břišní.
Pečujeme jak o hospitalizované, tak o ambulantní pacienty.
V rámci pracoviště je centrum biologické léčby pro pacienty s nespecifickými střevními záněty, centrum pro prevenci kolorektálního karcinomu a centrum pro léčbu chronických hepatitid.
K dispozici máme 2 ambulance a 4 moderní endoskopické sály vybavené špičkovou technikou.
Pro pacienty po celkové anestezii a pro pacienty, kterým je aplikována infuzní terapie, máme k dispozici dospávací pokoj se 3 monitorovanými lůžky.
Poskytujeme nepřetržitou 24 hodinovou urgentní endoskopickou službu/gastroskopie, koloskopie, v závislosti na službu majícím lékaři i ERCP/ v průběhu celého roku.
ZPŮSOBY OBJEDNÁNÍ:
K jednotlivým vyšetřením se lze objednat:
osobně na naší recepci CAM v 1. patře
telefonicky na čísle: 312 606 289, a to ve všední dny mezi 7.30 - 12.30 a 13.00 - 15.00 hod.
Pod Interní JIP Oblastní nemocnice Kladno spadají koronární jednotka a metabolická jednotka.
Vedoucím lékařem Interní JIP je MUDr. Tomáš Heřman.
Koronární jednotka
Je moderně vybavené pracoviště poskytující péči pacientům s akutními kardiologickými onemocněními, jako je infarkt myokardu, poruchy srdečního rytmu, akutní i chronické srdeční selhání, plicní embolie a další.
Součástí vybavení koronární jednotky jsou také špičkové přístroje zajišťující umělou plicní ventilaci, podporu krevního oběhu a péči o kriticky nemocné.
Odborně velmi zdatný tým se současně podílí na diagnostice a léčbě ostatních onemocnění z oblasti vnitřního lékařství, která vyžadují pobyt na JIP a podporu životních funkcí. Je umístěna ve 2. patře budovy CAM (Centrum akutní medicíny).
Telefon sestry:
312 606 375, 312 606 356
Telefon staniční sestra:
312 606 786
Metabolická jednotka
Náplní práce metabolické jednotky je intenzivní péče o nemocné se závažnými poruchami metabolismu a vnitřního prostředí, se septickými komplikacemi a potřebou dlouhodobé nutriční podpory a péče o nemocné pacienty s komplikacemi nespecifických střevních zánětů.
Metabolická jednotka kladenské nemocnice má nadregionální charakter a je umístěna ve 2. patře budovy CAM (Centrum akutní medicíny).
Telefon sestry:
312 606 586, 312 606 596
Telefon staniční sestra:
312 606 786
Informace pro návštěvy pacientů na odděleních intenzívní péče (JIP, ARO, porodnice apod.):
Vstup návštěvám je povolen pouze s použitím vlastních ochranných hygienických pomůcek. Balíček ochranných pomůcek lze zakoupit v automatu v hlavním vestibulu budovy CAM (Centra akutní medicíny). Vstup návštěvám bez předepsaného hygienického zabezpečení NEBUDE POVOLEN!
Před 28 lety zahájilo pracoviště kardiostimulace svoji činnost, a to jako satelitní středisko VFN pro region Kladenska, Slánska, Rakovnicka a Kralup nad Vltavou.
Najdete nás v budově CAM, disponujeme operačním sálem a dvěma ambulancemi.
Provádíme implantace kardiostimulátorů a kontrolujeme jejich správnou funkci. Zajišťujeme včasnost výměny přístrojů a přípravu stimulovaných pacientů před operačními výkony.
Více než 20 let na našem oddělení zavádíme venózní porty pro bezpečné podávání léků do žíly.
V roce 2017 jsme získali z EU dotací nové přístrojové vybavení, konkrétně nejmodernější pojízdné RTG C rameno a k zavádění dalších žilních přístupů (PICC a midline) speciální ultrazvukový přístroj.
V ambulantním režimu jsme schopni zajistit komplexní ošetřovatelskou péči o veškeré žilní přístupy a dokážeme řešit vzniklé komplikace. Tuto péči nabízíme i pro pacienty s žilními vstupy provedenými na jiných pracovištích.
telefon:
312 606 504
312 606 352
Vedoucí lékař:
MUDr. Tomáš Kluh
Lékaři: MUDr. Štěpán Novotný MUDr. Tomáš Suchý MUDr. Vojtěch Šplíchal MUDr. Jan Ullrich
Je umístěno v 2. patře bloku C1, náplní práce je neinvazní kardiologická diagnostika (ergometrie, echokardiografie, jícnová echokardiografie, Holterovo monitorování krevního tlaku a EKG Holter), oddělení vyšetřuje jak hospitalizované, tak i ambulantní pacienty.
Vedoucí lékařka:
MUDr. Iva Kuncová
Telefon:
312 606 266
Příjmové oddělení
Je umístěno v přízemí budovy CAM (Centrum akutní medicíny), je součástí centrálního a urgentního příjmu nemocnice, náplní práce je posouzení a návrh terapie nemocných, jak přijatých tak nepřijatých.
Vedoucí lékařka interní části centrálního příjmu:
MUDr. Renata Stěpanovová
Telefon:
312 606 206, 312 606 210
Vedoucí lékařka urgentního příjmu:
MUDr. Štěpánka Burešová
Telefon:
312 606 739
Lůžková stanice A
Je umístěna v 4. patře interního oddělení v bloku A, k dispozici je 30 lůžek + 1 nadstandardní (530 Kč/den).
Je umístěna ve 5. patře interního oddělení v bloku B, k dispozici je 21 lůžek + 1 nadstandardní (630 Kč/den).
Vedoucí lékařka: MUDr. Eva Mališová Sesterna: 312 606 248 Lékaři: 312 606 229
Lůžková stanice C
Je umístěna ve 3. patře interního oddělení v bloku A, k dispozici je 30 lůžek.
Vedoucí lékařka: MUDr. Martin Sochor Sesterna: 312 606 208 Lékaři: 312 606 215
INTERNÍ ODDĚLENÍ
Upozornění!
Nadstandardní pokoje jsou primárně vyčleněné pro hospitalizace pacientů s onemocněním Covid - 19, příp. jiným infekčním onemocněním vyžadující izolaci pacienta.
Interní oddělení se vzhledem ke své velikosti a rozsahu péče nachází na různých částech nemocnice.
Základem jsou tři standardní lůžkové stanice, dále oddělení neinvazivní kardiologie, kardiostimulace a endoskopie a interní jednotky intenzivní péče, které se dělí na dvě specializovaná pracoviště - koronární a metabolickou JIP.
Kromě dvou lůžkových stanic jsou všechny další části včetně příjmové ambulance umístěny v rekonstruovaných prostorech, pokoje pacientů jsou třílůžkové. Ve starších částech oddělení jsou pokoje dvou až šesti lůžkové.
Specializované ambulance jsou umístěny samostatně v Niederleho pavilonu.
Lékařský tým tvoří erudovaní internisté s náležitou specializací, dále lékaři v přípravě na atestaci.
Naše oddělení je oblíbené i mezi budoucími lékaři ze všech pražských lékařských univerzit, absolvují zde odborné několikatýdenní stáže.
Zabýváme se diagnostikou a léčbou široké škály vnitřního lékařství, v úzké spolupráci s ostatními odděleními naší nemocnice a s klinickými pracovišti v Praze.
Počet hospitalizovaných pacientů dlouhodobě dosahuje téměř pěti tisíc ročně, průměrná délka hospitalizace činí necelých šest dní.
Základní informace o pacientovi rádi podáme od 10,00 do 12,00 hodin na telefonních číslech:
1. stanice:
312 606 248 nebo 229
2. stanice
312 606 208 nebo 215
3. stanice:
312 606 201 nebo 217
Koronární jednotka:
312 606 375 nebo 356
Metabolická jednotka:
312 606 586 nebo 596
Osobně:
vždy v návštěvních hodinách do 15,30 hodin, nebo kdykoliv po telefonické dohodě s ošetřujícím lékařem.
Návštěvy na oddělení – lůžkové stanice včetně JIP
Po - Pá od 15.00 - 17.00 hodin
So - Ne od 14.00 - 16.00 hodin Mimořádné návštěvy po dohodě s ošetřujícím personálem. Tyto informace se týkají standardních lůžkových stanic.
Interní jednotky intenzivní péče - koronární jednotka a metabolická jednotka - jsou uzavřeným oddělením. Návštěvy jsou možné po dohodě s ošetřujícím lékařem, zpravidla od 14.00 - 17.00 hodin.
Děkujeme za respektování těchto pravidel, která usnadní komunikaci s personálem našeho oddělení a péči o pacienty.
- poskytuje zdravotní péči dětem od narození do 18 let. Za rok přijmeme přes 3 000 dětí, a to z Kladna a přilehlého regionu Středočeského kraje. Velmi úzce spolupracujeme s pražskými dětskými klinickými pracovišti.
Na dětském oddělení je k dispozici 5 lůžek pro kojence, 10 lůžek pro větší děti, 9 lůžek pro děti s doprovodem a 4 lůžka na jednotce intenzivní péče. Doprovod dětí do 6 ti let má pobyt na oddělení hrazen v rámci ZP, pro doprovod dětí nad 6 let je zpoplatněn. Pobyt maminky na nedonošeneckém oddělení není zpoplatněn.
Dětské oddělení se nachází v monobloku v části „D“ a novorozenecké oddělení v části „C“, kde je vstup i na nedonošeneckou JIP.
KONTAKT - sekretariát telefon: 312 606 403 e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
KRÁTKÉ VIDEO - PŘEDSTAVENÍ ČINNOSTÍ DĚTSKÉHO ODDĚLENÍ
- s činnostmi a profilem Dětského oddělení kladenské nemocnice v krátkém videu ze dne 20. 12. 2023 veřejnost seznamuje primář MUDr. Mgr. Tomáš Rosík, Ph.D., MBA.....
Dětská JIP
budova "C2", 2. patro- přístup pro zdravotnickou záchrannou službu je vchodem C1, přístup pro návštěvy je vchodem B
tel.č. 312 606 282
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Ordinář: MUDr. Mgr. Tomáš Rosík, PhD., MBA
Staniční sestra: Kateřina Nohová
Zde jsou hospitalizovány děti novorozeneckého věku, po propuštění z porodnice až do 18ti let. Odborná léčebná a ošetřovatelská péče je zaměřena na všechny akutní stavy dětského věku napříč všemi obory. Ve spolupráci s oddělením dětské chirurgie, očním oddělením a ORL hospitalizujeme i děti s pooperačními či poúrazovými stavy. Je-li nutná specializovaná péče, je dítě přeloženo na kliniku do některé z pražských fakultních nemocnic.
Oddělení má 4 prosklené boxy, které jsou oddělené sesternou. Uspořádání boxů je pro personál přehledné. Pacienti jsou sledováni centrálním monitorovacím systémem. Na každém boxu jsou 2 lůžka, kam jsou přijímány děti podle diagnóz, dle možnosti s ohledem na věk a jsou vybaveny přístrojovou technikou pro intenzivní terapii. U lůžka dítěte může být doprovod nepřetržitě. Pokoj k odpočinku je na stejném podlaží mimo oddělení. Návštěvy mohou docházet v počtu dvou dospělých osob během dne. Musí si zakoupit návštěvnický balíček, jehož součástí je ochranný plášť a návleky.
Na tomto patře je i příjem pacientů a po ordinační době LPS i vyšetření ambulantních pacientů v akutním stavu.
Dětské standardní oddělení
budova "D", 2. patro
tel.č. 312 606 422 - sestry
tel.č. 312 606 432 - lékaři
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Ordinář: MUDr. Pavel Sázavský
Staniční sestra: Kateřina Lemonová
Zde jsou hospitalizovány děti, které nepotřebují intenzivní péči. A to od novorozeneckého věku po propuštění z porodnice až do 18 ti let a děti s doprovodem společně na pokoji. Léčebná a diagnostická péče je zaměřena na všechna dětská onemocnění dětí (respirační, gastrointestinální, nefrologická, neurologická, ortopedická, alergologická, kožní atd.) Dále poskytujeme hospitalizaci k tzv. celkovému vyšetření a objektivizaci potíží. Ve spolupráci s endokrinologem provádíme speciální testy. Test LH-RH při podezření na předčasnou nebo opožděnou pubertu, test na gigantismus při podezření na nadměrnou sekreci růstového hormonu nebo Clonidinový test při podezření na nedostatečnou sekreci růstového hormonu. Oddělení je rozdělené na část pro kojence a batolata, větší děti a pokoje pro doprovod s dětmi.
Čtyři pokoje pro děti s doprovodem jsou v bočním traktu, kde mají zajištěný klid. Pokoje jsou vybaveny postelemi pro doprovod a postýlkami pro děti, dalším nábytkem, TV. Jeden samostatný pokoj pro matku a dítě je poblíž odd. větších dětí. Sociální zařízení je v blízkosti pokojů. Na chodbě ve výklenku je kuchyňský kout, kde doprovod najde mikrovlnnou troubu, rychlovarnou konvici, dřez, ohřívač kojeneckých lahví a lednici pro doprovod a zvlášť pro kojeneckou stravu. Dlouhou chvíli dětem zpříjemní hrací domeček, který je na chodbě. Součástí oddělení je školka. Tam si děti mohou hrát, malovat nebo se dívat na televizi.
Oddělení pro děti bez doprovodu je rozdělené na část pro větší děti a část pro kojence a batolata. Pro větší děti jsou 4 prosklené boxy (2 pro dívky, 2 pro chlapce). Soukromí je zajištěno žaluziemi. Pro kojence a batolata máme 3 prosklené boxy se 3 kojeneckými postýlkami.
Novorozenecké oddělení
umístěno v budově C2, 4. patro
tel.č. 312 606 439
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Ordinář: MUDr. Dagmar Špičáková
Staniční sestra: Jaroslava Ciplová
Novorozence po porodu ošetřuje dětská sestra, v rizikovějších případech je přítomen dětský lékař. Po vybavení je novorozenec pokládán na tělo matky, porodník ponechává dotepat pupečník. Následuje první ošetření dítěte a jeho identifikace. Pokud to dovolí stav dítěte a matky, upřednostňujeme bonding, tzn. že dítě je ponecháno na těle matky první 2 hodiny, kdy probíhá i první přiložení k prsu. Tatínek (či jiná blízká osoba) je prvnímu ošetření dítěte po celou dobu přítomen a může pořizovat fotografie miminka. Během pobytu na porodním sále je novorozenec kontrolován dětskou sestrou, která mamince pomáhá při přikládání dítěte ke kojení. Dále následuje překlad na oddělení šestinedělí, kde je novorozenec ošetřován v systému rooming in. Do doby, než je maminka schopná se o dítě plně postarat, je v péči dětských sester. Během této doby je přinášeno matce ke kojení dle jeho chuti a potřeb.
Naše novorozenecké oddělění získalo jako jedno z prvních v republice titul Baby friendly hospital, což je označení pro nemocnici, která podporuje přirozenou výživu dětí a plní 10 kroků k úspěšnému kojení. Dětské sestry jsou vyškolené laktační poradkyně. Na oddělení jsou k dispozici pomůcky ke kojení (odsávačky mateřského mléka, kojící kloboučky, kojící polštáře atd.). Při nedostatečné laktaci je v indikovaných případech podáván dokrm alternativním způsobem.
Novorozence bezprostředně po porodu nekoupeme, první koupel ve vaničce probíhá až po jeho poporodní adaptaci, event. dle dohody s matkou. Maminky jsou individuálně edukovány o hygieně dítěte a ošetření pupečního pahýlu. Pupeční pahýl ponecháváme k samovolnému odloučení, pouze v indikovaných případech nebo na přání matky pupeční pahýl snášíme.
Vizita lékařem probíhá 2x denně. Během hospitalizace proběhne ortopedické vyšetření kyčlí, vyšetření zraku a sluchu a je odebrán krevní vzorek z patičky na novorozenecký screening metabolických vad. Každá postýlka je vybavena monitorem dechu. Podmínkou propuštění novorozence je jeho dobrý klinický stav, nastupující laktace, zastavení hmotnostního úbytku a nevýznamná novorozenecká žloutenka. Obvykle po spontánním porodu propouštíme novorozence po 72. hodině života do domácího prostředí.
Horká linka kojení
Na našem oddělení funguje i Horká linka kojení - telefon 312 606 583, kde lze řešit případné problémy s kojením. Osobní kontakt s laktační poradkyní je možný pouze po předchozí dohodě. Každý 3. čtvrtek v měsíci vede laktační poradkyně odpolední setkání s budoucími rodiči v rámci předporodní přípravy.
Pokud má miminko zdravotní problémy je ošetřováno na JIP, která se nachází na stejném podlaží (viz stránky JIP).
Nedonošenecké oddělení
umístěno v budově "B", 4. patro
č. 312 606 411 - sestry
č. 312 606 232 - staniční sestra
č. 312 606 438 - lékaři
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Ordinář: Kamila Křivohlavá
Staniční sestra: Mgr. Radka Tesařová
V roce 2014 bylo naše oddělení zařazeno mezi Intermediární perinatologická centra v České republice, která se specializují na péči o předčasně narozené děti. Úzce spolupracujeme s novorozeneckým a gynekologicko-porodnickým oddělením kladenské nemocnice a nemocnice ve Slaném, Rakovníku a v Praze. Spolupracujeme s neziskovou organizací Nedoklubko a nadačním fondem Kapka naděje.
Jednotka intenzivní péče je vybavena moderní technikou, inkubátory, vyhřívanými lůžky, fototerapií a přístroji pro ventilační podporu dítěte. Zkušený kolektiv specializovaných lékařů a sester poskytuje kvalitní péči nejen předčasně narozeným novorozencům od 32. týdne těhotenství nebo s porodní hmotností nad 1 500 g, ale i donošeným novorozencům se zhoršenou poporodní adaptací a nemocným novorozencům. V průběhu hospitalizace doplňujeme potřebná vyšetření, včetně sonografického vyšetření hlavičky a bříška, neurologického, ortopedického a očního vyšetření. Provádíme vyšetření sluchu novorozence a novorozenecký laboratorní screening vrozených a dědičných onemocnění.
Podporujeme bezpečnou vazbu dítěte a matky, usilujeme o včasné zahájení výživy mateřským mlékem, využíváme prvky Bazální stimulace (pelíšky, fleesové pomůcky, chobotničky, Klokánkování aj.). Část našeho oddělení je vyčleněna pro rooming-in – pro maminky máme dva jednolůžkové a jeden dvoulůžkový pokoj. Na našem oddělení dodržujeme speciální hygienicko – epidemiologický režim, ze kterého vyplývají pravidla pro návštěvy. Naším cílem je rozvíjet pevný mateřský vztah a zajistit spokojený odchod maminky s miminkem domů ke své rodině.
Dětská lékařská pohotovostní služba
Upozornění: V případě zhoršení zdravotního stavu dítěte mimo ordinační dobu pohotovosti bude dítě ošetřeno v příjmové ambulanci dětského oddělení - budova D, 2. patro.
Dětské oddělení tradičně velmi dobře spolupracuje s praktickými lékaři pro děti a dorost. Naše oddělení je jim otevřeno jak pro konzultace, tak i pro účast na primářských vizitách. Ve spolupráci s nimi zajišťujeme i lékařskou pohotovostní službu. Dětská pohotovost je v provozu v přízemí mezi bloky C a D (vchod D2), v prostorách dětských ambulancí. Je obsazena praktickými lékaři a sestrami z dětského oddělení.
Telefon: 720 850 628 !!! volat je možné pouze v ordinační době pohotovosti !!!
Příjem pacientů po ordinační době LPS / vyšetření ambulantních pacientů v akutním stavu zajišťuje dětská příjmová ambulance, která se nachází na dětském oddělení, 2. patro, blok D.
!!! volat je možné pouze v ordinační době pohotovosti !!!
BABY BOX
V Oblastní nemocnici Kladno byl 29.8.2008 jako dvanáctý v republice zřízen Baby box – vytápěná schránka monitorovaná kamerou pro odložené děti. Schránka byla umístěna pod dětským oddělením, ale po výstavbě nové části nemocnice - Centra akutní medicíny (CAM) byl nový baby box dne 1.4.2015 umístěn vedle hlavního vstupu do nové budovy.
MUDr. Mgr. Tomáš Rosík, Ph.D., MBA
primář oddělení
Telefon: 312 606 429 e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
MUDr. Pavel Sázavský
zástupce primáře
Telefon: 312 606 320 e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Mgr. Lucia Vrabeľová
vrchní sestra
Telefon: 312 606 402 e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Doktor Klaun je první podobnou iniciativou v České republice, který poprvé rozesmál nemocné děti už v roce 1999. Doktor Klaun využívá jinou terapii než ostatní lékaři - léčí smíchem. Díky němu se tisíce hospitalizovaných dětí rychleji uzdravují a dokážou snáze překonat trauma z dlouhodobého pobytu v nemocnici. Dr. Klauni jsou nekonečným zdrojem smíchu a radosti v očích dětských pacientů a všichni, jež jsou toho součástí, mají radost z pozitivních ohlasů především dětí, ale i jejich rodičů a v neposlední řadě skvělého nemocničního personálu. Každý, jež je součástí programu Dr. Klauna, odvádí úžasnou práci, která mění smutek v radost. Iniciativa Dr. Klauna aktivně pomáhá hospitalizovaným dětem v Oblastní nemocnici Kladno při překonávání traumatu z pobytu v nemocničním prostředí již od roku 2003.
Občanské sdružení „NEDOKLUBKO“ spolupracuje s nedonošeneckým oddělením. Nyní maminky háčkují z přírodního materiálu chobotničky, kde chapadla simulují pupeční šňůru, kterou děti uchopují ručičkami. Také nám věnují pro maminky různé dárky, vzdělávací časopisy, knihy. Maminky mohou nadaci kontaktovat. Naopak maminky, které prožily podobné situace jim mohou poradit, říci své zkušenosti a psychicky podpořit. (www.nedoklubko.cz)
DOBROTETY
Nezisková organizace „DOBROTETY“ nám pomáhá bezplatně výrobou věcí pro miminka a materiální pomocí pro dětské oddělení. Dobrotetou se můžete stát i Vy – www.dobrotety.cz.
KŘIŽOVATKA
Nadace „KŘIŽOVATKA“ je mimovládní nezisková organizace z Brna, která shání sponzory pro zakoupení monitorů dechu. Je to pro to, aby maminky na našich odd. mohly v klidu spát a děti byly hlídány tímto monitorem a nedošlo k náhlému úmrtí kojence (SIDS). Poslední roky je pravidelným sponzorem firma ALPIQ, která je poskytovatelem energetických služeb v Kladně.
KIWANIS
Od klubu KIWANIS dostáváme pravidelně na oddělení panenky. Jsou to látkové panenky bílé barvy, které dostanou děti při příjmu, aby překonaly pocit osamění. Mohou si je namalovat podle libosti, nebo jim pomohou rodiče. Dodavatel má nemalé problémy se sháněním materiálu od sponzorů a s bezplatným ušitím, ale zatím stále zvládá dodávat. (www.kiwanis.cz)
KUFŘÍK VZPOMÍNEK
Ne všechny děti mají to štěstí, aby odešly z porodnice do svého domova. Jsou děti, které jsou po porodu odloženy do baby boxu, nebo děti dané k adopci. Tyto děti pak v dospělosti nemají na rané dětství zachycené žádné vzpomínky. Proto jsme se i my zapojili do akce „KUFŘÍK VZPOMÍNEK“, pod záštitou nadačního fondu LA VIDA LOCA (www.nflavida.org). Jedná se o dětský kufřík s obrázkem, do kterého vkládáme první fotografie, předměty se kterými přišlo dítě v prvních hodinách či dnech do styku (dečka, do které bylo po vložení do baby boxu zabalené, hračka apod.) Kufřík předáváme s dítětem při odchodu k pěstounům nebo do Dětského centra.
Všem ostatním firmám i soukromým osobám, které jsme tu nezmiňovali a pomohly nám v minulosti i současnosti patří také velký dík.
ODBORNÉ AMBULANCE, PORADNY
DĚTSKÁ POHOTOVOST
ODBĚROVÝ BOX
Dětské odborné ambulance poskytují odbornou péči v základních oborech pro široký okolní region.
Za rok jimi projde okolo 11 000 dětí.
Vyžaduje-li to povaha onemocnění dítěte, je po ambulantním přešetření dále sledováno a vedeno v příslušné odborné ambulanci.
K dispozici široké spektum ambulancí, jejichž přehled je uveden níže.
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
!!! ORGANIZAČNÍ UPOZORNĚNÍ !!!
►
Do dětských odborných ambulanci a poraden je zaveden systém telefonického objednávání v přesně definovaných časech.
►
Kontakty naleznete u každé jednotlivé ambulance či poradny.
►
Vážení rodiče, pro telefonické objednávání nebo změnu termínu, prosíme, volejte v objednávacích časech uvedených u jednotlivých ambulancí.
Dětská pohotovost - v přízemí dětského oddělení - pavilon D
telefon:
720 850 628
!!! volat je možné pouze v ordinační době pohotovosti !!!
Ordinační doba:
všecní dny
17:00 - 21:00
soboty, neděle, svátky
08:00 - 20:00
Na pohotovosti slouží většinou praktičtí pediatři z našeho regionu
Odběrový box - v přízemí dětského oddělení
telefon:
312 606 453
pondělí - čtvrtek:
7.30 - 8.30 hodin
4. patro - Novorozenecké odd., tel. 312 606 439, vstup "C", resp. přes "B"
Novorozence po porodu ošetřuje dětská sestra, při komplikovaném porodu je vždy přítomen dětský lékař. Při prvním ošetření dítěte je vítána přítomnost tatínka. Na ručičku dítěte se připevní identifikační pásek. První fotografie může být pořízena již při prvním ošetření. Po ošetření dítěte následuje jeho vážení a měření, tatínek může vše zdokumentovat. První dvě hodiny života stráví novorozenec na porodním sále spolu s rodiči. Novorozence přikládáme k prvnímu kojení již na porodním sále z důvodu včasného rozvinutí laktace.
Do doby, než je maminka schopna se sama starat o miminko, pečují o něj dětské sestry, ovšem podle jeho chuti je přinášeno ke kojení. Naše nemocnice jako jedna z prvních v republice získala titul Baby friendly hospital, což je označení pro nemocnici, která podporuje přirozenou výživu dětí a plní 10 kroků k úspěšnému kojení. Po porodu se miminko nekoupe, první dva dny se pouze jemně sprchuje, až třetí den pozná vodu ve vaničce. Maminka se postupně zacvičuje pod vedením novorozenecké sestry.
Vizita lékařem probíhá 2x denně. Pupeční pahýl odstraňujeme po jeho zaschnutí třetí den života. Čtvrtý den po porodu je miminko připraveno k odchodu domů. Oddělení pro fyziologické novorozence funguje v systému rooming in. Dětské sestry jsou i laktační poradkyně a pravidelně se vzdělávají. K dispozici je řada pomůcek ke kojení – odsávačky mateřského mléka, kojící kloboučky, kojící polštáře atp. Na našem oddělení podporujeme především kojení. Při nedostatečné laktaci je možný dokrm dítěte. V tom případě upřednostňujeme alternativní způsob podávání stravy.
Horká linka kojení
Na oddělení funguje i Horká linka kojení – tel.č. 607 076 348. Zde se můžete informovat a poradit o případných problémech s kojením Vašeho miminka. Osobní informace v laktační poradně jsou pouze po dohodě.
Pokud má miminko nějaké zdravotní problémy, přeložíme ho na JIP nedonošeneckého odd., které je na stejném podlaží.
Nedonošenecká JIP a nedonošenecké oddělení – následná péče
Neonatologická (nedonošenecká) JIP, tel.č. 312 606 411, nachází se ve 4. patře – vstup na JIP je z části „C“ a navazuje na porodnici. Nedonošenecké oddělení – následná péče, tel.č. 312 606 438, nachází se ve 4. patře – vstup na oddělení následné péče je i z části „D“.
V roce 2014 bylo naše oddělení zařazeno mezi Intermediární perinatologická centra.
Úzce spolupracujeme nejen s kolegy z gynekologicko-porodnického oddělení naší nemocnice, ale i s novorozeneckým a gynekologicko-porodnickým oddělením Nemocnice Slaný a Rakovník, odkud přijímáme předčasně narozené či nemocné novorozence. Naše péče je také navázána na perinatologická centra Prahy (FN Motol, ÚPMD Podolí, FTN Krč a VFN Apolinářská) a Kliniku dětí a dorostu.
Na jednotce intenzivní péče, která je vybavena moderní technikou a stabilním kolektivem sester specialistek a lékařů, poskytujeme specializovanou péči nejen novorozencům od 32.týdne těhotenství, nebo s porodní hmotností nad 1500 g, ale i donošeným novorozencům se zhoršenou poporodní adaptací a novorozencům nemocným. Po přijetí nezralého či donošeného novorozence ukládáme do inkubátoru, monitorujeme základní fyziologické funkce, provádíme laboratorní vyšetření ke sledování krevního obrazu, hladiny glykémie, iontů, zánětlivých parametrů apod. V průběhu hospitalizace doplňujeme neurologické, ortopedické a oční vyšetření, dále USG vyšetření hlavičky a bříška. Co nejčasněji se snažíme zahájit výživu mateřským mlékem. Většina předčasně narozených dětí se dobře adaptuje a hospitalizace probíhá bez komplikací. Pokud se po porodu projeví známky nezralosti plic – tzv. syndrom dechové tísně novorozence, zahajujeme ventilační podporu pomocí nCPAP, který zabraňuje kolapsu plicních sklípků na konci výdechu, snižuje dechovou práci novorozence a zlepšuje oxygenaci tkání. Při projevech infekce zajišťujeme novorozence ATB terapií, při progresi novorozenecké žloutenky, kdy stoupá hladina bilirubinu v séru, zahajujeme fototerapii. Při projevech hypoglykémie a při intoleranci stravy zajišťujeme infuzní terapií.
Na JIP navazuje část tzv. následné péče, kam předáváme novorozence po stabilizaci stavu a přijímáme k nim maminky, které se pod vedením sestřiček učí pečovat o svá miminka. Po propuštění sledujeme vývoj a prospívání dětí v rizikové poradně. Našim cílem je především to, aby se maminka naučila o své děťátko pečovat a aby odcházela z našeho oddělení klidná a spokojená.
NEUROLOGICKÉ ODDĚLENÍ
Oddělení se nachází:
v bloku C, 3. patro, vchod B (stanice A)
a v bloku B, 2. patro, vchod B (stanice B)
Ambulance:
v bloku C1, 2. patro, vchod C
JIP
v nové budově CAM (Centrum akutní medicíny), 2. patro.
Zajišťujeme diagnostiku a komplexní péči o pacienty:
s cévními mozkovými příhodami,
bolestmi zad s kořenovým drážděním, kde bolest přestoupila určitou hranici a hrozí ochrnutí či další závažné komplikace,
velmi podstatnou část tvoří pacienti
se záněty nervového systému,
nádory mozku či míchy,
s epilepsií,
s roztroušenou sklerózou,
s bolestmi hlavy,
závratěmi,
s extrapyramidovými syndromy,
krvácením do mozku
či někteří pacienti po úrazech hlavy, kteří potřebují neurologickou péči.
Na neurologickém oddělení pracuje:
14 lékařů,
47 zdravotních sester,
2 zdravotní asistentky
a 17 sanitárek.
Kontakty
Sekretariát
telefon:
312 606 233
fax:
312 606 223
e-mail:
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Zasedací místnost
telefon:
312 606 219
MUDr. Lenka Sobotková
primářka
Telefon: 312 606 231 e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
16 standardních lůžek - 4 pokoje s 3 lůžky, 2 pokoje se 2 lůžky;
1 nadstandardní pokoj se sociálním zařízením (450 Kč/den).
Stanice B
▪ blok B ▪ 2. patro
lékaři
t: 312 606 579; 312 606 573
sestry
t: 312 606 503; 312 606 848
fyzioterapie
t: 312 606 847
Stanice má k dispozici:
18 standardních lůžek na 6 pokojích o 3 lůžkách se sociálním zařízením;
1 nadstandardní pokoj se sociálním zařízením (600 Kč/den).
JEDNOTKA INTENZIVNÍ PÉČE
Ilustrační obrázek
Vedoucí lékař:
MUDr. Richard Brzezny, Ph.D.
KONTAKTNÍ TELEFON NA ODDĚLENÍ
312 606 213
Jednotka intenzivní péče:
má k dispozici 8 monitorovaných lůžek;
zajišťuje především péči o pacienty s akutní mozkovou příhodou v rámci iktového centra, včetně trombolytické terapie.
Dále je k dispozici pro všechny neurologické pacienty, kteří potřebují intenzivní péči, včetně nutnosti umělé plicní ventilace.
Neurologická ambulance
2. patro
blok C1
Telefon:
312 606 376
E-mail:
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
!!! DŮLEŽÍTÉ UPOZORNĚNÍ !!! uvedený e-mail slouží VÝHRADNĚ pro objednávání termínů do ambulancí neurologického oddělení a pro žádosti o vystavování e-receptů již léčených pacientů… ... v žádném případě tento e-mail neslouží pro konzultace stran zdravotního stavu pacientů: odpovídání na podobné dotazy není věcně ani kapacitně možné, děkujeme za pochopení.
pondělí - pátek:
8.00 - 12.00 a 13.00 – 15.30
Objednávání pacientů, vyšetřovna
Telefon:
312 606 341
linka vyřizuje hovory v časech:
7:30 - 10:00 13:00 - 14:00
Prosíme všechny pacienty, aby telefonické objednávání na čísle312 606 341 ( vyšetření, recepty) využívali pouze v době od 7:30 do 10:00 a od 13:00 do 14:00 hodin. V jinou dobu nebude telefonický kontakt akceptován. Děkujeme za pochopení.
E-mail:
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
!!! DŮLEŽÍTÉ UPOZORNĚNÍ !!! uvedený e-mail slouží VÝHRADNĚ pro objednávání termínů do ambulancí neurologického oddělení a pro žádosti o vystavování e-receptů již léčených pacientů… ... v žádném případě tento e-mail neslouží pro konzultace stran zdravotního stavu pacientů: odpovídání na podobné dotazy není věcně ani kapacitně možné, děkujeme za pochopení.
Léčba spasticity a dystonie pomocí aplikace botulotoxinu
Telefon:
312 606 113
Zabýváme se diagnostikou, depistáží, léčbou a dispenzarizací nemocných s pohlavními chorobami a léčbou ostatních nemocí v oblasti genitálií.
Kontakty a ordinační doba
Vedoucí lékařka: MUDr. Jana Földesová Po – Pá: 7.30 – 8.45
Sestra: Bc. Zuzana Miláčková Po - Pá: 7.30 - 11.00
Telefon pro objednání: +420 312 606 258, +420 774 958 466 (Po - Pá: 7.30 - 13.00 a 13.30 - 15.15, telefonicky či osobně)
Preventivní vyšetření na pohlavní choroby (přímá platba viz ceník). Podrobnosti k přípravě na vyšetření obdržíte při objednání. Preventivní vyšetření na žádost pacienta hradí klient sám.
Najdete nás v budově "A", vchod z boku budovy (bývalá endoskopie). Pro imobilní pacienty vchod A - přízemí (přes lůžkovou část).
Telefon na objednání: +420 312 606 464 Ordinační doba pro objednané pacienty: Po - Pá: 7.30 - 13.00 a 13.30 - 15.15 Akutní případy s doporučením praktického či jiného lékaře ošetřujeme týž den.